0
0

۹ تکنیک برای تبدیل شدن به نابغه ریاضی در امتحانات نهایی و کنکور

3209 بازدید
نابغه شدن در فیزیک
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

روش موفقیت در امتحان نهایی ریاضی

ریاضی از آن درس های چالش برانگیز است. اگر جز افرادی هستید که از این درس خوشتان نمی آید و یا می خواهید نمرات عالی در این درس داشته باشید این مقاله را بخوانید. اگر دنبال درصد بالای ریاضی در کنکور هستید هم این مقاله فوق العاده را بخوانید. با اجرای ۹ روش گفته شده در این مقاله ریاضی به شیرینی شیرینی های خوش طعم یزد خواهد شد.

 

۱-به یاد داشته باشید که ریاضی نیازمند پیش نیازها ست

هر دوره جدیدریاضی  از دانشی که از دوره قبلی کسب کرده و مسلط شده اید ساخته می شود. اگر در یادگیری مطالب جدید در کلاس دچار مشکل شدید، یادداشت های قدیمی ریاضی خود را بیرون آورید و موارد قبلی را مرور کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از ثبت نام برای یک کلاس، پیش نیازها را کاملا یاد گرفته اید.

 

این  مقاله را نیز بخوانید            با این ۵ روش امتحان فیزیک را قورت دهید 

 

۲- شب قبل از کلاس یادداشت های خود را مرور کنید

آیا از لحظه ای که  معلم شما راپای تخته صدا میزند و شما فراموش کرده اید که چگونه یک مساله خاص را حل کنید نفرت دارید؟ از این اتفاق با مرور شبانه یادداشت های ریاضی خود اجتناب کنید. این به شما کمک خواهد کرد متوجه شوید که چه مفاهیم یا سوالاتی در کلاس روز بعد خواهد آمد.

 

 

نابغه شدن در ریاضی

 

 

۳- تکلیف انجام دهید… حتی زمانی که تعیین نشده است

فکر کردن به انجام تکالیف هر شب ممکن است آزار دهنده باشد، اما اگر می خواهید در ریاضی موفق شوید، مهم است که به طور مداوم روش های حل مسئله را تمرین کنید و مسلط شوید. به صورت هفتگی از کتاب های درسی برای کار بر روی مسائل ریاضی استفاده کنید، حتی زمانی که تکلیفی ندارید.

 

۴- از مکمل هایی که همراه کتاب درسی شما وجود دارد استفاده کنید

روش موفقیت در امتحان نهایی ریاضی چیست ؟ ناشران کتابهای کمک درسی، با چاپ انبوهی از نمونه سوالات که می تواند برای کمک به دانش آموزان در انجام تمرینات بیشتر ریاضی استفاده گردد راه را برای موفقیت باز کرده اند. بعضی از این کتاب ها ممکن است حاوی یک راه حل یا راهنمای توضیحی باشد که می تواند به شما کمک کند تا خودتان مسائل ریاضی را حل کنید.

 

 

نابغه شدن در ریاضی

 

 

 

۵- پیش خوانی کنید تا پیشرو بمانید

اگر میخواهید کار کلاس خود یا زمان صرف شده برای تکالیف خود را کاهش دهید، از وقت آزاد خود پس از مدرسه یا در تعطیلات آخر هفته استفاده کنید و فصل ها و مفاهیمی که در جلسه بعدی کلاس بیان می شوند را پیش خوانی نمایید. از کتاب های کمک درسی در این زمینه استفاده کنید

 

۶- تست های قدیمی و مثال های کلاس درس را مرور کنید

کارهای کلاس درس، تکالیف خانه و یا کوئیزها می تواند سرنخ هایی از آنچه در امتحان میان ترم یا پایانی خواهد آمد را ارائه دهد. از تست های قدیمی و کار های کلاسی خود برای ایجاد یک راهنمای مطالعه شخصی برای امتحان آینده استفاده کنید. به شیوه ای که معلمتان سوالات را طرح می کند نگاه کنید، احتمالا همین شیوه در آزمون نیز ظاهر خواهد شد.

 

 

نابغ شدن در ریاضی

 

 

 

۷- یاد بگیرید که با ساعت کار کنید

این یک نکته محبوب مطالعه برای افرادی است که امتحانات وقت گیر، به خصوص آزمون های استاندارد شده مثل کنکور  دارند. اگر فقط ۴۰ دقیقه برای یک آزمون ۱۰۰ تستی زمان داشته باشید، می توانید به طور مطلوب ۴ دقیقه در هر ۱۰ سوال صرف کنید. در مورد مدت زمان آزمون و نوع سوالات آن اطلاعات کسب نمایید. سپس برنامه ریزی کنید که ابتدا سراغ سوالات آسان تر بروید، زمان کافی برای صرف کردن در سوالات چالش برانگیز داشته باشید.

 

۸- منابع خود را برای دریافت کمک به حداکثر برسانید

اگر در کلاس به سختی مفاهیم را درک می کنید، حتما از دوستان خود کمک بگیرید. از دوستان خود بخواهید که گروه مطالعاتی ایجاد کنند تا با هم به حل مسائل دشوار بپردازید. در جلسات مطالعه و مروری که آموزگار تعیین می کند حضور یابید، یا در صورت نیاز یک معلم خصوصی بگیرید.

 

۹- با خودتان صحبت کنید

هنگامی که در حال بررسی مسائل برای امتحان هستید، سعی نمایید با صدای بلند توضیح دهید که چه استراتژی و روش هایی در راه حل های خود استفاده می کنید. این بیان کلامی، در حین حل یک تست و زمانی که نیاز به یادآوری مراحل لازم برای پیدا کردن یک راه حل دارید، به کار می آید.

 

مگر می شود تلاش کرد و به موفقیت نرسید. اولین گام در موفقیت تحصیلی برنامه ریزی است. اگر در این مورد تسلط کافی را ندارید با ما تماس بگیرید . ما در کنارتان هستیم.

 

دانلود نمونه سوال امتحانی رایگان زیست یازدهم فصل اول با پاسخنامه تشریحی شماره یک

 دانلود متن

 

دانلود صوت 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2336
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۹ تکنیک برای تبدیل شدن به نابغه ریاضی در امتحانات نهایی و کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.