0
0

۷ گام برای رسیدن به نمره بیست در امتحان زیست شناسی

12364 بازدید
هفت گام تا رسیدن به نمره بیست در امتحان زیست شناسی
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

روش مطالعه برای امتحان زیست شناسی

امتحانات زیست شناسی می­ توانند برای دانش آموزان مشکل و ترسناک باشند. کلید غلبه بر این مشکل آماده سازی است. با یادگیری نحوه مطالعه برای امتحان زیست شناسی، می توانید بر ترس خود غلبه کنید. به یاد داشته باشید، هدف از امتحان این است که نشان دهید مفاهیم و اطلاعاتی که آموزش دیده اید را درک کرده اید. در زیر نکاتی عالی برای کمک به یادگیریِ نحوه مطالعه برای امتحانات زیست شناسی آورده شده است.

 

۱-سازماندهی کنید.

یک کلید مهم موفقیت در زیست شناسی، سازمان دهی است. مهارت های مدیریت زمان به شما کمک می کند تا سازماندهی بیشتری داشته باشید و وقت کمتری در آماده شدن برای مطالعه صرف کنید. مواردی مانند برنامه ریزی روزانه و تقویم های ترم به شما کمک خواهند کرد که بدانید چه کاری را در چه زمانی باید انجام دهید.

 

هفت گام برای رسیدن به نمره بیست در امتحان زیست شناسی

 

۲- مطالعه را زود آغاز کنید.

روش مطالعه برای امتحان زیست شناسی چیست؟ خیلی مهم است که آماده شدن برای امتحان زیست شناسی را خیلی زود شروع کنید. می دانم که تقریبا مرسوم شده است که تا لحظه آخر برای مطالعه صبر کنید، اما دانش اموزانی که به این تاکتیک پایبند هستند خسته می شوند و نمی توانند تمام تلاششان را کنند و تمام اطلاعات را به خاطر بسپارند.

 

این مقاله را نیز بخوانید            ۸ راه کار برای گرفتن نمره بیست در امتحان تستی و تشریحی ریاضی

 

۳-کتاب درسی و یادداشت های کلاس را مرور کنید.

شما باید روزانه یادداشت های خود را بررسی کنید. همچنین کتاب های کمک درسی زیست شناسی یک منبع فوق العاده برای پیدا کردن تصاویر و نمودارهایی است که به شما کمک می کند مفاهیمی که یاد می گیرید را تجسم کنید.

 

هفت گام برای رسیدن به نمره بیست در امتحان زیست شناسی

 

۴-برای سوال هایتان پاسخ بیابید.

اگر دچار مشکلی در درک موضوع هستید یا سوالات بدون جواب دارید، در مورد آن ها با معلم خود بحث کنید. مطمئنا نمی خواهید در امتحان با  دانش ناقص ظاهر شوید. با یک دوست یا هم کلاسی جلسات مطالعه داشته باشید. به نوبت سوال بپرسید و پاسخ دهید. اگر معلم شما جلسه رفع اشکال برگزار کرد حتما شرکت کنید. این جلسات به شناسایی مباحث امتحان، رفع نقص های یادگیری و یافتن پاسخ سوالات کمک خواهد کرد.

 

این مقاله را نیز بخوانید        چگونه غول تست های چند گزینه ای در کنکور و امتحان نهایی را شکست دهید

 

۵-از خود امتحان بگیرید.

برای کمک به آماده شدن برای امتحان و فهمیدن سطح اطلاعات، از خود امتحان بگیرید. شما می توانید این کار را با استفاده از فلش کارت های آماده و یا گرفتن آزمون نمونه انجام دهید.

 

هفت گام برای رسیدن به نمره بیست در امتحان زیست

 

۶-آرامش داشته باشید.

اکنون که مراحل قبلی را دنبال کرده اید، زمان استراحت و آرامش است. شما باید برای امتحان زیست شناسی خود آماده باشید. خوب است که شب قبل از امتحان به اندازه کافی بخوابید. چیزی برای نگرانی شما وجود ندارد چون به خوبی آماده هستید.

 

این نمونه سوال رایگان را نیز ببینید          نمونه سوال امتحانی فصل سوم زیست دهم (شماره۱۱)

 

۷-فلش کارت بسازید.

فلش کارت های زیست شناسی ابزار بسیار خوبی برای مطالعه و حفظ محتوا و اطلاعات کلیدی زیست شناسی است. فلش کارت های زیست شناسی یک منبع عالی برای کنکور در دروان جمع بندی است.

 

به یاد داشته باشید زیست مهمترین درس رشته تجربی است . پس در برنامه روزانه حتما روزی ۱ تا ۲ ساعت را برای این درس اختصاص دهید . در مسیر برنامه ریزی می توانید روی کمک ما حساب کنید .

 

مترجم : غزال عطایی

ویراستار : دکتر افشاری نیک 

 

 

دانلود نمونه سوال امتحانی رایگان زیست یازدهم فصل اول با پاسخنامه تشریحی شماره یک

 دانلود متن

 

دانلود صوت 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2426
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۷ گام برای رسیدن به نمره بیست در امتحان زیست شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.