0
0

۸ ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

11194 بازدید
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

۸ ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

ورزش کردن نه تنها بدن شما را سلامت نگه میدارد بلکه مغزتان نیز سلامت خواهد ماند. طبق ضرب المثل معروف که میگوید:”عقل سالم در بدن سالماست ” و تحقیقات همگی براین گواه اند که افرادی که ورزش را در برنامه کاری خود دارند افراد موفق تری هستند. ورزش همچنین به شما کمک میکند که مطالب را زودتر به یاد آورید.در این مقاله به ۸ روش تمرینی در حین درس خواندن میپردازیم:

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۱- دویدن بر روی تردمیل:

یکی از راه های ورزش کردن در حین درس خواندن دویدن  بر روی تردمیل است. برای این منظور میتوانید به نزدیک ترین باشگاه مراجعه کرده و کتاب را بر روی تردمیل قرار دهید و بدوید. به مغزتان اجازه دهید که با خواندن کتاب این موضوع را فراموش کند که در حال دویدن هستید. زمانی که روی تردمیل می دوید به تدریج شیب را زیاد کنید و برای تمام کردن تمرین شیب را کم کم و به تدریج کم کنید و بدن را سرد کنید. برای تفریح بیشتر میتوانید تصور کنید که در حال فرار از یک خرس هستید و یا اینکه به سمت اهدافتان میدوید. ببینید چه چیزی به شما انگیزه ی کافی را می دهد؟

 

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۲- اسکات صندلی:

برای مطالعه باید مدت زیادی را بر روی صندلی بنشینید که این موضوع شما را خسته می کند. برای رفع این خستگی این تمرین بسیار کاربردیست. تمام کاری که باید انجام دهید اینست که به صورت نیم خیز به مدت ۱۰ ثانیه از روی صندلی بلند شوید و این عمل را ۲۰ بار تکرار کنید تا خستگی حاصل نشستن زیادتان رفع شود. نحوه ی انجام این تمرین به شکل بالا است.

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید.                  ۶ روش مطالعه اشتباه ، والدین بدانند

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۳-نشستن بر دیوار:

این تمرین به مانند تمرین شماره ۲ است اما با استفاده از دیوار شما میتوانید مدت زمان بیشتری را به تمرین اختصاص دهید. شما همچنین می توانید کمی آن را با برداشتن گاه به گاه یک پا تغییر دهید که حال شما را بسیار خوب میکند. اگر که شما مثل من دست و پایتان رو در تمرین ها گم میکنید، احتمالا انجام این تمرین برایتان راحت تر می باشد.

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۴- بالا بردن بدن:

گاها می توانید از تمرین های سخت تر نیز استفاده کنید. این تمرین را زمانی می توانید انجام دهید که صندلیتان دسته دار باشد و گردان نیز نباشد. به صورت چهار زانو بر روی صندلی بنشینید و دستانتان را بر روی دسته های صندلی بگذارید. سعی کنید که بدن را از روی صندلی بلند کنید. فقط مواظب باشد که بیش از حد بر روی یک دسته فشار نیاورید که خدای نکرده صندلی شما نیفتد.

 

این مقاله را نیز بخوانید.                چگونه در این ۸ مکان مطالعه درس بخوانیم  

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۵- صندلی گردان:

این صندلی ها کاربرد های دیگری به جز چرخیدن در اتاق و بازی کردن دارند. حتما تا به حال چنیدن بار برای تفریح از این صندلی ها استفاده کرده اید. از امروز میتوانید با گرفتن میز و جلو بردن و عقب بدن صندلی یک تمرین ورزشی نیز انجام دهید. همچنین میتوانید با گرفتن میز و چرخیدن ستون فقرات را از خشکی نجات دهید.

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۶- حرکت کششی رو به آسمان:

این یک  خیلی آسان است. از جایتان برخیزید و دستانتان را در آسمان بکشید.بعد از ۱۰ ثانیه احساس سبکی می کنید. این کار بعد از یک تمرین کوتاه به سرد شدن بدن شما نیز کمک می کند.

 

این مقاله را نیز بخوانید.                    ۵ نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۷- دمبل زدن با بطری نوشیدنی:

حتما تا بحال شده که همراه خود در جلسات مطالعه آب بیاورید. اگر اینطوری نیست از این به بعد این کار را انجام دهید. می توانید با استفاده از بطری آب معدنی خود به تعداد ۱۵ بار دمبل بزنید. این کار قدرت مفاصل شما را بالا می برد که هم می تواند در زمان هایی که به صورت طولانی مدت می نشینید، خستگیتان را رفع کند و هم می تواند به شما در تست های ورزشی مدرسه کمک کند.

 

8 ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

 

۸- شانه هایتان را بالا بیاندازید:

هیچ کدام از این ها براتان مفید نبود؟ شانه هایتان را بالا بیاندازید. شانه هایتان را تا جای گوشتان بالا ببرید و ۵ ثانیه در آن حالت نگاه دارید. این کار به شما در تقویت عضلات گردن و ترقوه کمک می کند و استرستان را کم می کند. این کار را تکرار کنید. این کار علاوه بر تمامی فوایدی که برایش ذکر شد، به شما کمک می کند تا بتوانید مطالب را راحت تر به یاد آورید.

 

یکی از راه های موفقیت در کنکور داشتن برنامه ریزی مناسب است . اگر در برنامه ریزی دچار مشکل هستید با ما تماس بگیرید . ما در کنارتان هستیم.

مترجم: محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی: دکتر افشاری نیک

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

 

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=881
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد ۸ ورزش مفید هنگام آمادگی برای کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.