0
0

۸ مکان مناسب برای درس خواندن

10317 بازدید
8 مکان ایده آل برای درس خواندن
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۸ مکان مناسب برای درس خواندن

همه ی ما میتوانیم بگوییم که سالن سینما ،کنسرت و رو به تلویزیون مکان های خوبی برای مطالعه هستند. آیا این نگرش ما را در رسیدن به اهدافمان یاری می کند؟ برای پیدا کردن فضایی برای مطالعه شما میبایست این ۳ موضوع را مد نظر داشته باشید:۱- راحتی۲-سر وصدای کم محیطی۳- دسترسی به منابع به مطالعاتی. راه حل کلیدی برای از دست ندادن تمرکزتان اجتناب از تمامی عوامل پرت کننده ی حواس شنیداری و تصویری است. در این فیلم کوتاه اما بسیار عالی ۸ مکان مناسب برای مطالعه را نام برده و مزایا و معایب هرکدم از آنها را توضیح داده ایم .

دانلود فیلم 

۱- کتابخانه

مکان مناسب برای درس خواندن کجاست ؟ شمایی که از کتابخانه رفتن و عواقب ناگوار شخصی آن هراس دارید، به این ویژگی های کلیدی کتابخانه توجه کنید: مکانی ساکت است، فضایی راحت را برای شما به ارمغان می آورد، میز های مرتب و شخصی دارد و تمامی منابع مطالعاتی را برای شما به ارمغان می آورد که به وسیله آنان میتوانید به جواب سوالاتتان برسید. چرا واقعا برای کسی که می خواهد مطالعه کند، این فضا مناسب نباشد. قطعا کتابخانه در اولویت بندی بهترین مکان مطالعه است.

 

۲-اتاق خوابتان

مطالعه در اتاق خواب مزایا و مضراتی رادارد. اگر هم اتاقی داشته باشید میتواند درس خواندن را برایتان مشکل کند اما اگر فضای مطالعه شخصی دارید میتواند یکی از فضا های مورد پیشنهاد باشد و اگر به اینترنت هم دسترسی داشته باشید قطعا به شکلی بهتر میتوانید مطالب را به دست آورید. به یاد داشته  باشید در اتاق خواب شبکه های اجتماعی را ببنیدید تا دچار حواس پرتی نشوید.

این فیلم را نیز ببینید    با اجرای این ۸ روش سرعت مطالعه را دوبرابر کنید 

۳-کافی شاپ

در هنگام مطالعه عادت به نوشیدن قهوه دارید؟ برای شما این فضا ایده آل است. البته اگر می  توانید با صدای موزیکی که دائم در حال پخش است کنار بیایید. این فضا برای یادگیرندگان شنیداری میتواند مناسب باشد. اکثر کافی شاپ ها وای فای دارند که میتوان برای کسب منابع اطلاعاتی از آنان استفاده کرد. البته مشکل دیگر کافی  شاپ ها هزینه ی بالای اجاره ی میز است.

 

۴-کتابفروشی

دسترسی به اطلاعات در کتابفروشی ها در بهترین وجه ممکن است. هزاران کتاب برای شمایی که به دنبال بهترین پاسخ میگردید وجود دارد. بعضی این کتابفروشی ها قهوه هم سرو میکنند که میتواند مقدار زیادی کافئین را برای ذهنتان و پر انرژی شدنتان فراهم کند. تنها موضوعی که در این مکان ها اهمیت دارد رعایت سکوت است که بهتر است خود را با آن تطابق دهید.

۵- پارک

اگر از فضای خشک کلاس خسته شده اید و نیاز به فضای آزاد و درختان سبز را دارید و در عین حال قصد جذب ویتامین دی در حین درس خواندن را دارید این فضا برای شما ایده آل است. در این فضا میبایست با معضلاتی همچون حشرات و صدای پرندگان و باد و آفتاب نیز کنار بیایید.

 

این مقاله را نیز بخوانید    ۷ نکته برای افزایش تمرکز هنگام مطالعه 

 

۶- کلاس درس

اگر نگران صدای دوستانان در کتابخانه ی آموزشگاه هستید میتوانید به یک کلاس درس برای مطالعه رجوع کنید. شاید مکان راحتی برای مطالعه نباشد اما اگر در زمانی در کلاس باشید که معلمان حضور دارند این فضا بسیار عالی است. و همچنین سکوت کاملا مطلق را در کلاس میتوانید در اختیار داشته باشید.

 

۷- خانه ی دوستان

از خانه دوستتان برای مطالعه غافل نشوید.فایده ی اول مطالعه در این فضا همکاری با دوستتان در حل مسائل و موضوعات مبهم است. دومین فایده آن دسترسی به منابع جواب های سوالات بدون نیاز به مراجعه به کتاب است. و سومین فایده آن استفاده از پذیرایی است که دوستتان برایتان فراهم میکند.البته شاید هم این اتفاق نیفتد.

 

۸- طرح های مطالعاتی موسسات آموزشی

یافتن فضایی مناسب برای مطالعه کاری راحت است. آنچه که سخت است تمرکز کافی بر مطالعه در هنگام این کار است. اگر میبینید در هر صورتی نمیتوانید بر درستان متمرکز شوید میتوانید از طرح های مطالعات جمعی موسسات آموزشی استفاده کنید. البته این روش هزینه هم در بر دارد. اما قطعا بازدهی بسیار بالایی را در درس خواندن خواهید یافت که ارزشش را دارد.

 

اما بیاد داشته باشید درس خواندن بدون برنامه ریزی بسیار سخت و طاقت فرساست. پس با ما تماس بگیرید تا برنامه شخصی سازی شده مناسب شرایط درسی برایتان آماده کنیم . موفق و پیروز باشید.

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر افشاری نیک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2590
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۸ مکان مناسب برای درس خواندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.