0
0

۸ روش برای دو برابر شدن سرعت مطالعه

1679 بازدید
8 روش برای دوبرابر شدن سرعت مطالعه در زمان محدود
زمان مطالعه : ۵ دقیقه

دوبرابر شدن سرعت مطالعه
یکی از مشکلاتی که دانش آموزان و دانشجویان زیادبا آن درگیر هستند کند خوانی است. بسیاری از شما عزیزان با گروه آموزشی دکتر دنا تماس می گیرید و از این که بسیار آرام و آهسته درس می خوانید شکایت می کنید. این مقاله دقیقا راه حل مشکل شماست. درس خواندن قلق دارد. اگر بدانید چگونه باید خود را برای کنکور ، امتحان نهایی ، میان ترم و ….. آماده کنید هم سرعت مطالعه شما بالا می رود و هم سریع تر مطلب را درک و حفظ می کنید. در این مقاله با ۸ روشی آشنا می شوید که با اجرای آن راه موفقیت درسی برای شما هموار می شود .

۱ -یک محیط مطالعه مناسب بیابید.
به طور کلی، بسیار مهم است که تا جایی که ممکن است عوامل حواسپرتی را حذف کنید تا بتوانید بر روی مطالب خود تمرکز کنید پس جایی پیدا کنید که مرتب، آرام و خوشایند برای شما باشد. یک اتاق آرام، مانند یک اتاق خصوصی و یا کتابخانه را پیدا کنید. اگر هوای تازه را دوست دارید، بیرون بروید و به جایی بروید که عوامل حواس پرتی در آنجا نباشد، و اگراینترنت لازم دارید ؛ به آن دسترسی داشته باشید. به خاطر داشته باشید که هر کسی اولویتهای محیطی خود را دارد. در حالی که برخی ترجیح میدهند در سکوت درس بخوانند، برخی دیگر ترجیح می دهند در محیطی شلوغ درس بخوانند که مانند صدای سفید پس زمینه است.

8 روش برای دوبرابر شدن سرعت مطالعه

۲ – همیشه به خود ایمان داشته باشید .
دوبرابر شدن سرعت مطالعه چگونه است ؟ به خودتان اعتماد داشته باشید . بعضی از دانش اموزان و یا دانشجویان با یک روحیه نا مناسب و با عدم اعتماد به نفس پای کتاب و دفتر می روند . این حالت اصلا خوب نیست. با اعتماد به نفس کامل و اعتقاد بر توانایی هایی که دارید بازده درسی شما به شدت بالا می رود . ضمنا اگر شما محیط مطالعه خود را نمی شناسید، در مناطق مختلف آزمایشکنید، در یک گروه مطالعه کنید و یا بدون موسیقی مطالعه کنید، و…. . توانایی شما برای تمرکز کردن و مطالعه خوبدر محیطهای مختلف، خودش را به سرعت نشان می دهد.

 

این مقاله را نیز بخوانید       ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور 

 

۳ – تمام مطالب مورد مطالعه خود را جمع آوری کنید.
مطالب مطالعه شما شامل چیزهایی مانند یادداشت، کتاب درسی، راهنمای مطالعه، نکات و یا هر چیز دیگری است
که شما در زمان مطالعه به آن احتیاج دارید حتی یک بطری آب و یا مقداری آجیل و تنقلات. تمام وسایل مورد نیاز شما باید در دسترس تان قرار داشته باشند تا زمانی که در حال مطالعه هستید از جایتان بلند نشوید چون این عامل حواس پرتی و عدم تمرکز است.

 

8 روش برای دوبرابر شدن سرعت مطالعه

 

۴ – فضای مورد مطالعه را تمیزو مرتب کنید.
دوبرابر شدن سرعت مطالعه چگونه است ؟ در زمان مطالعه وسایل اضافی که به آن ها احتیاجی ندارید از دورتان جمع کنید و فضای خود را سازمان دهی کنید تا استرس را کاهش دهید و تمرکز بهتری داشته باشید. وجود وسایل اضافی اطرافتان موجب حواس پرتی شما می شود مثل ظروف غذا، زباله های کاغذی و…

 

این مقاله را نیز بخوانید         ۵ روش مطالعه نادرست که دبیران و مشاوران پیشنهاد می دهند 

 

۵ – از وسایل الکترونیکی غیر ضروری استفاده نکنید.
هروسیله الکترونیکی که نیاز ندارید را خاموش کنید، به خصوص تلفنهای همراه، دستگاههای پخش موسیقی، و شاید کامپیوتر – به شرطی که برای مطالعه مطالب تان به یک کامپیوتر نیاز ندارید-  وقتی میخواهید تمرکز کنید، گوشی، لپتاپ یا کامپیوتر شما میتواند منبع بزرگی از حواسپرتی باشد .

 

8 روش برای دوبرابر شدن سرعت مطالعه

 

۶ – به یک برنامه روتین وفادار و پایبند بمانید.
یک برنامه زمانی برای مطالعه برنامهریزی کرده، و به آن ادامه دهید. این باعث می شود ، مطالعه تبدیل به یک عادت شود، و این باعث میشود که شما بیشتر به دنبال آن باشید و بیشتر مطالعه کنید. اگر نمی دانید چگونه باید برنامه ریزی کنید با ما تماس بگیرید. برنامه مناسب را به شما نشان خواهیم داد. از میزان انرژی خود در طول روز آگاه باشید. آیا شما بیشتر در زمان صبح می توانید تمرکز کنید و یا شب؟! مطالعه موضوعات سختتر را برای زمانی بگذارید که بیشترین انرژی را دارید.

 

این مقاله را نیز بخوانید      ۸ روش برای افزایش میزان مطالعه در زمان محدود 

 

۷ – یک شریک مطالعه پیدا کنید.
گاهی اوقات مرور مطالب با شخص دیگری میتواند به شکستن یکنواختی مطالعه کمک کند، مفاهیم گیجکننده را برای هم توضیح می دهید و مسائل را از یک دیدگاه متفاوت می بینید. این دوست خوب میتواند به شما کمک کند
تا مطالعات خود را ادامه دهید و بهتر یاد بگیرید. زمانی که به دنبال یک شریک مطالعه هستید، سعی کنید فردی را پیدا کنید که حساس و متمرکز و از دانش آموزان ممتاز باشد به این ترتیب، شما همیشه انگیزه مطالعه و رقابت دارید تا مانند او پیشرفت کنید.

 

8 روش برای دوبرابر شدن سرعت مطالعه

 

۸ – به جایزه فکر کنید.
قبل از اینکه شروع به مطالعه کنید، برای موفقیت در مطالعه و یا آزمون پیش رو ، جایزه و یا پاداشی را برای خودتان در نظر بگیرید.. برای مثال،” پس از مرور مطالب یادداشت شده به مدت یک ساعت، با دوستانم چت و یا صحبت می کنم و یا شام درست می کنم و یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا می کنم”.
یک انگیزه میتواند به شما انرژی دهد تا بر روی مطالعه برای یک مقدار مشخص تمرکز کنید، و سپس به خودتان
پاداش دهید.

 

در پایان باید یادآور شویم رسیدن به موفقیت شدنی است ولی سخت است. باید پشتکار داشته باشید و خسته نشوید. اگر هم نیاز به یک برنامه درسی استاندارد و مناسب داشتید ما را در کنار خود بدانید
موفق باشید

 

مترجم: غزال عطایی
ویراستار : دکتر افشاری نیک

 

 

دانلود نمونه سوال امتحانی رایگان زیست یازدهم فصل اول با پاسخنامه تشریحی شماره یک

 دانلود متن

 

دانلود صوت 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2509
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۸ روش برای دو برابر شدن سرعت مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.