0
0

۸ راه کار برای گرفتن نمره بیست در امتحان تستی و تشریحی ریاضی

2148 بازدید
با این 8 روش در امتحان ریاضی نمره بیست بگیرید
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

۸ راه کار برای گرفتن نمره بیست در امتحان تستی و تشریحی ریاضی

 

امتحان ریاضی هرچند هم ساده باشد ولی استرس خاص خودش را دارد. در امتحان هایی مثل ریاضی و فیزیک هم باید نکات حفظی را به یاد آوردید و هم قدرت تحلیل بالایی داشته باشید. ممکن است از چند روز یا چند ماه قبل شروع به درس خواندن کرده باشید ولی سر جلسه آزمون شاید ندانید از کجا باید شروع کنید و چگونه سوالات را حل کنید. در این مقاله با ۸ راه کار آشنا می شوید که اگر درس خوب خوانده باشید می توانید به راحتی از پس امتحان برآمده و نتیجه زحماتتان را ببینید. پس با دقت مقاله را بخوانید و راه کارها را بند به بند اجرا کنید.

 

۱-یک تخلیه مغز انجام دهید.

اگر آموزگار اجازه استفاده از ورق چک نویس نمی دهد، به سرعت تمام فرمول های کلیدی را در قسمت خالی برگه آزمون بنویسید. پس تمام آن ها را قبل از ایجاد فشار بر اثر حل مسائل در اختیار دارید.

 

 

 

 

 

 

۲-با دقت کار کنید.

۸ راه کار برای گرفتن نمره بیست در امتحان ریاضی چیست؟ نکته ها را بخاطر حواس پرتی از دست ندهید. هر مرحله را چک کنید؛ آیا واقعا به درستی از مراحل قبلی پیروی می کند؟ مراقب چیزهایی از قبیل یک منفی دیده نشده یا توان های از دست رفته باشید. اعدادی که در ماشین حساب تایپ می کنید را چک نمایید.

 

این مقاله را نیز بخوانید           ۹ تکنیک برای تبدیل شدن به نابغه ریاضی در امتحانات نهایی و کنکور

 

 

۳-کار آسان را اول انجام دهید.

این کار برای همه عملی نیست، اما برخی از دانش آموزان این را موثر می‌دانند که کل آزمون را بررسی کنند و به دنبال مسائل ساده بگردند. اگر بتوانید به سرعت این کار را انجام دهید، ممکن است بتوانید مسائل آسان را یافته و ابتدا آن‌ها را حل کنید. این باعث خواهد شد که اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند و مسائل آسان را به خاطر حل مسائل دشوار از دست نخواهید داد.

 

 

 

۴-روی یک مساله گیر نکنید.

شما باید بدانید که چقدر زمان صرف هر مساله می‌شود که تنها با تقسیم زمان آزمون بر تعداد سوالات، بدست می آید. اگر به نظر می‌رسد زمان زیادی را صرف یک سوال می‌کنید، آن را رها کنید و به سراغ سوالاتی که می‌توانید به راحتی پاسخ دهید بروید. اگر در پایان وقت اضافه داشته باشید، می‌توانید به آن مراجعه کنید، و با نگاهی تازه، ممکن است ناگهان متوجه شوید که چگونه آن را حل نمایید.

 

این مقاله را نیز بخوانید        ۱۰ گام برای این که مسائل ریاضی را عالی حل کنید

 

۵-سوال اصلی را پاسخ دهید.

آیا مساله ابعاد یک جعبه را می‌خواهد؟ پس بهتر است سه عدد (طول، عرض، ارتفاع) در پاسخ خود داشته باشید. آیا درصد خواسته شده است؟. آیا مساله این است که سن این خانم چقدر می باشد؟ مشخص کنید که x واقعا سن خانم  را نشان بدهد و نه سن دخترش را.

 

 

 

8 راه کار برای گرفتن نمره بیست در ریاضی

 

 

۶-فقط یک پاسخ بدهید.

دو جواب متناقض ندهید و از معلم خود انتظار داشته باشید که یکی از آن‌ها را انتخاب کند ، ممکن است از نتیجه راضی نباشید. اگر یک جواب بدهید ممکن است اشتباه باشد، اما اگر دو جواب بدهید حتما اشتباه کرده اید.

 

این فیلم را نیز ببینید        ۳گام تارسیدن به درصد بالای ریاضی

 

 

۷-مراقب سطح استرس خود باشید.

استرس بر روی بدن و فرآیندهای فکری شما تاثیر منفی می‌گذارد. به این که چه احساسی دارید توجه کنید، و اگر استرس دارید، کاری در این باره انجام دهید. تکنیک‌های مختلفی برای دانش آموزان مختلف وجود دارد. شما باید از یکی از تکنیک ها که برای شما جواب می دهد استفاده کنید. اما در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

  • چشمان خود را ببندید، نفس عمیق بکشید و بگذارید به آرامی بیرون برود. تکرار کنید.
  • هر دفعه، به آرامی هر گروه ماهیچه را منقبض کرده و سپس آن را آزاد کنید.
  • کمی آب بنوشید.
  • یک مکان مورد علاقه را تصور کنید، در ذهن خود به یک آهنگ مورد علاقه گوش دهید، و غیره.
  • تمرین کششی انجام دهید. حالت بدنی خود را تغییر دهید.

 

 

 

 

۸-از تمام زمان خود استفاده کنید.

بسیاری از دانش آموزان دوست دارند که آزمون را زود ترک کنند. چه آزمون یک تجربه دردناک برای آن ها است و می خواهند زود تمام شود و چه فکر می کنند خیلی خوب هستند و از آن لذت می برند. صرف‌نظر از انگیزه، ترک زود هنگام جلسه یک اشتباه است.

از این زمان اضافی برای بررسی مجدد کار استفاده کنید. آیا همه پاسخ‌ها منطقی هستند؟ آیا واقعا به هر سوالی که نوشته شده پاسخ دادید، و پاسخ شما به فرم صحیح است؟ تمام قسمت‌های هر سوال را جواب دادید؟ کار خود را بر روی هر مساله بررسی کنید و هر اشتباهی را اصلاح نمایید.

 

 

به یاد داشته باشید درس خواندن فوت و فنی دارد. بدون برنامه ریزی ممکن است زمان ارزشمند را هدر داده و آن را از بین ببرید. با ما تماس  بگیرید . ما  در کنارتان هستیم

 

 

 

دانلود نمونه سوال امتحانی رایگان زیست یازدهم فصل اول با پاسخنامه تشریحی شماره یک

 دانلود متن

 

دانلود صوت 

 

مترجم : غزال عطایی

ویراستار : دکتر افشاری نیک

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2401
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۸ راه کار برای گرفتن نمره بیست در امتحان تستی و تشریحی ریاضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.