0
0

۷ تاثیر مطالعه گروهی در بالا رفتن راندمان درسی

1580 بازدید
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مطالعه گروهی شیوه جالبی برای یادگیری است. اصولا هر اقدامی که به صورت گروهی انجام شود موفقیت آمیزتر است و نتایج درخشان تری را بدنبال دارد. مهمترین دغدغه دوران تحصیل درس خواندن و درک عمیق مطالب است. در این دوران شما روش های مختلفی را برای یادگیری بهتر امتحان می کنید. بعد از خواندن این مقاله حتما دوست دارید مطالعه به صورت گروهی را نیز امتحان کنید . اگرچه ما همین الان به شما می گوییم اگربه دنبال نتایج بسیار درخشان درسی هستید هم اکنون اقدام به تشکیل یک گروه و مطالعه گروهی کنید. در این مقاله هفت برتری این نوع مطالعه را معرفی می کنیم:

 

۱-مطالعه گروهی کمکی است برای افرادی که کارها را عقب می اندازند.

خیلی از دانش آموزان درس خواندن را تا شب قبل از امتحان به تعویق می اندازند. زمانی که عضو یک گروه مطالعه هستید مجبورید راس یک زمان خاص سایر اعضای گروه را ملاقات کرده و مطالعه را آغاز کنید چون که این افراد روی قول شما حساب کرده اند.

 

 

۲-در مطالعه گروهی اطلاعات را راحت تر می فهمید و هضم می کنید.

دانش آموزان زمانی که با یک گروه همکاری می کنند نسبت به زمانی که به تنهایی مطالعه می کنند سریع تر یاد می گیرند. در تنهایی زمان زیادی را برای درک مطالب مشکل به هدر می دهید ولی در گروه فورا از دوستتان سوال می پرسید . مباحث را با هم نقد می کنید درنتیجه نه تنها بسیاری از مباحث برای شما روشن می شود بلکه می توانید به کمک دوستانتان رفته و گره های درسی را برایشان باز کنید.

 

 

۳- با مطالعه گروهی اضطراب امتحان کاهش می یابد.

اضطراب ناشی از امتحان نوعی ناراحتی روحی است که قبل ، حین و بعد از امتحان تجربه می شود . این اضطراب برروی یادگیری تاثیر منفی می گذارد. حضور در یک گروه مطالعه در کنار هم کلاسی های باانگیزه بسیار کمک کننده است . استرس را کاسته و اعتماد به نفس را بالامیبرد

 

 

این مقاله را نیز بخوانید   ۷ فایده شگفت انگیز مطالعه گروهی 

 

۴-یادگرفتن مهارت مطالعه جدید

در یک گروه با انواع روش های مطالعه آشنا می شوید و در نتیجه می توانید آن را در شیوه مطالعه خود بگنجانید.البته مهارت جزوه برداری و مرتب کردن مطالب از مولفه های بسیار مهم مطالعه اند که که در گروه رشد می کنند.

 

 

۵- آشنایی بادیدگاه های مختلف درسی

زمانی که تنها در اتاق مطالعه درس می خوانید نهایتا در مورد یک موضوع ، یک دیدگاه وجود دارد و آن هم دیدگاه خودتان . ولی در گروه دیدگاه های متفاوتی درباره یک موضوع بیان می شود که می تواند شمارا به نتایج جدیدی برساند .

 

این مقاله را نیز بخوانید   ده راه حل کاربردی از بین بردن موانع مطالعه گروهی

 

۶- یک همراه خوب

درس خواندن به تنهایی می تواند یکنواخت و خسته کننده باشد . گروه های مطالعه جنبه اجتماعی بسیار مثبتی دارند . اگر راجع به یک موضوع در گروه بحث کنید مطالعه را برای خود لذت بخش تر خواهید کرد.

 

 

این مقاله را نیز بخوانید  ۱۰ روش مدیریتی برای نظم دادن به مطالعه گروهی 

 

 

۷- مطالعه گروهی مهارت های فردی و حرفه ای شما را بهبود می بخشد.

گروه های مطالعه شما را تبدیل به یک دانش آموز تمام عیار می کند. در این گروه ها اعضا به تفکر وادار می شوند و مهارت های ارتباطی شان افزایش می یابد. این موضوع به اثبات رسیده است که شرکت در گروه های مطالعه اعتماد به نفس و آرامش روحی افراد راافزایش می دهد و این افراد سریع تر به اهداف تحصیلی خود می رسند.

 

 

پس همین الان دست به کار شوید . با دوستانتان صحبت کنید و یک گروه تشکیل دهید. تا رسیدن به موفقیت فقط چند قدم فاصله دارید. . جهت گرفتن مشاوره با ما تماس بگیرید.

مترجم:  دکتر افشاری نیک

 

دانلود فایل صوتی

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=156
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۷ تاثیر مطالعه گروهی در بالا رفتن راندمان درسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.