0
0

۶ مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

2450 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۶ مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

موانع متفاوتی می تواند بر برنامه ریزی موفق تاثیر گذار باشد. اگر می خواهید در برنامه ریزی به نتایج دلخواهتان دست یابید، میبایست موانع پیش روی خود را بشناسید و برای غلبه بر آن تلاش کنید.این موانع میتواند از این دسته ها باشد:

 

6 مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

 

این مقاله را نیز بخوانید.                   چگونه برنامه روزانه تهیه کنیم؟

۱- عدم توانایی در برنامه ریزی و یا برنامه ریزی ناکافی:

هیچ کس ذاتا برنامه ریز به دنیا نمی آید. خیلی از افراد به دلیل عدم توانایی و یا آموزش ندیدن در حوزه برنامه ریزی این کار را نمی توانند انجام دهند. قطعا این افراد نمی توانند برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

 

6 مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

۲- عدم تعهد در اجرای برنامه:

طراحی برنامه ی خوب کار مشکلی است. اگرقصد اجرای برنامه را ندارید و یا آنکه زمان کافی انجام آن را ندارید برنامه ریزی کار بیهوده ای است. ترس از شکست در آینده نیزاجرای برنامه را مشکل می کند. در نتیجه افراد دلیلی برای انجام برنامه و متعهد شدن به آن نمی بینند.

 

6 مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید.              ۶ عامل بازدارنده در برنامه ریزی کنکور 

۳- اطلاعات نا مرغوب:

اگر اطلاعاتی که بر اساس آن برنامه ریزی میکنید، قدیمی و یا نا کافی و بی کیفیت باشد، به هر اندازه که شما در برنامه ریزی خود و رویه ی برنامه ریزی دقت کنید در نهایت در اجرای آن با شکست مواجه میشوید و این موضوع میتواند به عنوان یکی از بزرگترین موانع برنامه ریزی باشد.

 

6 مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

 

۴– تمرکز بیش از اندازه بر زمان حال و عدم در نظر گرفتن آینده

عدم در نظر گرفتن شرایطی که در آینده برای شما اتفاق خواهد افتاد، مثلا این که شما در سال های آینده کنکور دارید و این اتفاق مهم را در برنامه روزانه لحاظ نکنید باعث می شود نتوانید به تنیجه مطلوبی در کنکور دست یابید.  دانش آموزان میبایست اهداف بلند مدت را برای برنامه ریزی خود مورد تاکید قرار دهند.

 

 

این مقاله را نیز بخوانید.           ۷ مانع بزرگ برنامه ریزی و راه حل آنها

۵- اعتماد به دیگران برای برنامه ریزی:

بسیاری از افراد اصرار بر آن دارند که دیگران برایشان برنامه ریزی کنند.افراد شاید بتوانند به شما اطلاعت مفید برنامه ریزی را بدهند اما در نهایت بهترین برنامه ریز برای هر فرد خود آن فرد است. قطعا استفاده از تجربیات دیگران در برنامه ریزی و ایده گرفتن از برنامه های پیشنهادی آنان میتواند شما را در رسیدن به برنامه ای عالی یاری کند.

 

6 مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

 

۶- تمرکز بر مسائل قابل کنترل:

بسیاری از دانش آموزان برنامه خود را بر اساس شرایط قابل کنترل طراحی میکنند. برای مثال اگر روزانه ۱ ساعت را برای مطالعه ی مطلبی کنار میگذارید به یاد داشته باشید که ممکن است ناگهان دبیرتان برای فردا و یا پس فردای شما امتحان کلاسی تعیین کند آنگاه اگر شما چنین شرایطی را پیش بینی نکرده باشید برنامه ی ریخته شده اجرایی نخواهد شد و شما دچار سرخوردگی میشوید.

در نهایت نکته ی مثبت این موانع این است که همگی قابل پیشگیری هستند. برای یک برنامه ریزی موفق، میبایست در زمینه ی چگونگی برنامه ریزی مطالعه کنید و از دیگران نیز در برنامه ریزی کمک بگیرید. مانیز در کنارتان هستیم . می توانید از ما کمک بگیرید.

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک

 

دانلود صوت

دانلود متن

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=1211
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۶ مانع بزرگ در اجرای برنامه درسی روزانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.