0
0

۶ دلیل مهم برای اجرا نکردن برنامه درسی

3374 بازدید
6 مانع بزرگ اجرای برنامه درسی
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۶ دلیل مهم برای اجرا نکردن برنامه درسی

بدون شک رسیدن به یک معدل خوب در مدرسه و یا قبولی در رشته دلخواه دانشگاهی از آرزوهای هر دانش آموز است. اولین قدم برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی دقیق است. آرزوی بدون برنامه ریزی مانند دویدن با چشمان بسته است. در این فیلم سعی کردم ۶  مانع مهم در اجرای برنامه درسی و به تعویق انداختن آن و البته راه حل این مشکل را برای شما توضیح می دهم:)

 

دانلود فیلم 

دلیل ۱  از یک شاخه به شاخه ی دیگری پریدن

۶ دلیل مهم برای اجرا نکردن برنامه درسی چیست ؟ شاید مهمترین سد موثر در برنامه ریزی تغییر مکرر هدف ها و از یک شاخه به شاخه ی دیگر پریدن است. وقتی که مثلا شما دانش آموز رشته ریاضی هستید هدف شما قبولی در رشته های مهندسی است . اما اگر تصمیم بگیرید رشته تحصیلی خود را عوض کنید مسلما رشته دانشگاهی شما نیز تغییر خواهد کرد. حتی برنامه ریزی برای قبولی در رشته های دانشگاهی متفاوت هم با هم فرق می کند . مثلا قبولی در رشته پزشکی تلاش متفاوتی نسبت به رشته زمین شناسی نیاز دارد. پس اول هدف خود را مشخص کرده و از شاخه ای به شاخه  دیگر نپرید.

 

 این مقاله را نیز بخوانید    ۵ تاثیر طلایی برنامه ریزی در رسیدن به موفقیت در کنکور  

 

دلیل ۲ هدف سازی نکردن

شاید مهم ترین علتی که شما هدف های تحصیلی خود را برای آینده مشخص نمی کنید ترس کاذب از شکست و  عدم اعتماد به نفس است. هر تلاش مهمی در زندگی دو رو دارد . موفقیت و شکست. به طور کلی چیزی به نام شکست وجود ندارد . چرا که هر اقدامی در زندگی شما را به دستاوردها و نتایجی می رساند که در اقدام های بعدی می توانید از آن استفاده کنید. پس اگر اهداف خود را با اعتماد به نفس کامل انتخاب کنید از انبوهی از رقبای خود در همین گام اول جلوترو به موفقیت نزدیکتر هستید.

 

دلیل ۳  مقاومت در برابر تغییر

زمانی که شما اهداف خود را خیلی واضح و آشکار مشخص می کنید و تصمیم می گیرید در جهت رسیدن به آن گام بردارید شاید با مشکلات و موانعی مواجه شوید . شاید لازم باشد برای حذف این مشکلات خودتان یا برنامه را تغییر دهید. مثلا اگر در یادگیری درس زیست شناسی همیشه با یک مشکل مشخص مواجهه می شوید شاید ایراد در نحوه درس خواندتان است . با مقاومت نکردن در برابرتغییر آینده خود را برای رسیدن به موفقیت بیمه کنید.

 

 این مقاله را نیز بخوانید    چگونه برنامه روزانه درسی بنویسیم

 

دلیل ۴ موارد اضطرار

گاهی اوقات شرایطی ایجاد می شود که شما در تنگنا و اضطرار قرار می گیرید مثلا امتحانی غیر منتظره به شما اعلام می گردد در حالی که هنوز آمادگی لازم را برای امتحان ندارید. در این شرایط استرسی در شما ایجاد می شود که علاقه ای به برنامه ریزی ندارید. بهترین راه کار برای حذف این مانع داشتن برنامه کلی ترمیک و یا ماهانه است که شما را همیشه در حالت آمادگی درسی قرار می دهد و شما می توانید با آسودگی کامل برنامه ریزی کنید.

 

دلیل ۵ اختلالات فیزیکی و روحی

اختلالات فیزیکی و روحی یعنی چه ؟ اگر مدام درس بخوانید و از تفریحات سالم در طی هفته برخوردار نباشید روحتان ضعیف می شود . احساس خستگی می کنید. میلی به انجام برنامه ندارید و در نهایت برنامه را رها می کنید. از طرف دیگر اگر به تغذیه خود نرسید و خوب نخوابید جسمتان ضعیف می گردد و یادگیری شما کاهش می یابد . برای داشتن نشاط روحی و جسمی خواب و خوراک و تفریحات کافی و سالم ضروری است.

 

دلیل ۶ نفهمیدن روش اجرای برنامه

گاهی اوقات برنامه را مشاور مدرسه یا والدین طرح ریزی می کنند. یادتان باشد تا اجزای برنامه درسی را خوب متوجه نشدید اقدام به اجرای آن نکنید. از مشاور بخواهید برنامه را کاملا برای شما توضیح دهد. اگر در طی اجرای اهداف به مشکلی خوردید با مشاور خود در میان بگذارید . نفهمیدن درست برنامه درسی مانع بزرگی برا ی اجرای آن است.

 

گروه آموزشی دکتر دنا براساس مشکلات درسی شما عزیزان فیلم های اموزشی تهیه و در اختیار شما و مابقی دوستان محصل قرار می دهد .پس منتظر خواندن و شنیدن دیدگاه های شما هستیم

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2581
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۶ دلیل مهم برای اجرا نکردن برنامه درسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.