6عادت بد مطالعه که به کنکور فرزند شما  لطمه می زند، والدین بخوانند

6عادت بد مطالعه که به کنکور فرزند شما لطمه می زند، والدین بخوانند

دکتر افشاری نیک

والدین و کنکور دو جز جداناپذیر از هم هستند.

بسیاری از شما والدین عزیز ساعات زیادی را به بررسی روش های خوب مطالعه فرزندتان بخصوص اگر کنکورراهم در پیش داشته باشند اختصاص می دهید. زمانی که دانش اموز شما می گوید من بیشترین تلاش را می کنم اما کمترین نتیجه را می گیرم واقعا چه اتفاقی افتاده است؟ در این شرایط شاید نیاز باشد کمی عمیق تر به مسائل نگاه کنید. به طور کلی عادات مطالعه ضعیف بر روی عملکرد تحصیل تاثیر می گذارد . در این مقاله تلاش کردیم 6عادت بد مطالعه را معرفی کنیم:

1-موسیقی و تلویزیون

موسیقی و تلویزین از بدترین عوامل پرت کننده حواس هستند حتی اگر در اتاقی دیگر اعضا خانواده دور هم باشند. نور و صدا نه تنها حواس فرزندتان را پرت می کند بلکه روند درس خواندن را کند کرده و مانع درک عمیق مطالب می شود. در دوران امتحان ، دور این وسایل را خط بکشید

 

2- دوست بد برای مطالعه

اگرچه ممکن است فرزند شما با دوستش بهتر درس بخواند ولی بهتر است آنها را زیر نظر داشته باشیدو ببینید واقعا این فرد برای فرزند شما مفید است یا نه

3- ارتباطات اجتماعی

در مورد نوجوانان این ارتباطاعات تمرکز فرزند شما را از بین می برد. تماس ها ، رفتن به داخل شبکه های اجتماعی و… در دوران امتحان بسیار زیانبار است.

4- زمان ناکافی

اگر فکر می کنید فرزند شما می تواند در مدت 10 دقیقه تکالیف ریاضی را تمام کند شما سخت در اشتباهید. اختصاص دادن زمان کافی برای مطالعه  هر درس نمرات دانش اموز را بالا می برد.

5- مهارت یادداشت برداری ضعیف  

آیا فرزندتان مهارت یادداشت برداری را حین تدریس معلم دارد؟ بهتر است از او بخواهید همزمان که در حال یادداشت برداریست صدای معلم را هم ضبط کند و اگر ضعفی در نت برداری مشاهده کردید این مهارت را به فرزندتان بیاموزید.

 

6- نبود برنامه

بدون برنامه ریزی کارها یا انجام نمی شود یا خیلی دیر به نتیجه می رسد. بهتر است با استفاده از مهارت مشاور مدرسه و به همراه دانش اموز یک برنامه مدون و قابل اجرا برای او نوشته و در اتاق مطالعه اش نصب کنید.

منبع نوشته:https://www.babble.com/kid/10-bad-study-habits-and-how-to-fix-them/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *