0
0

۶روش عالی برای به حداقل رساندن اشتباهات تست زنی در کنکور سراسری

1267 بازدید
فنون تست زنی در کنکور
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

۶روش عالی برای به حداقل رساندن اشتباهات تست زنی در کنکور سراسری

همه ما می دانیم که بهترین راه برای تضمین هر آزمون، مطالعه و حضور در کلاس است. اما، راهنمایی ها و تکنیک هایی نیز وجود دارد که می تواند به شما در یک آزمون چند گزینه ای پیچیده کمک کند.

 

 

 

  • با دقت زیاد بخوانید.

وقت بگذارید تا هر سوال و گزینه هایش را با دقت بخوانید. کلمات مهم سوال مانند “به جز” یا “نه” که به سادگی مسیر پاسخ را تغییر می دهند را هایلایت کنید. بسیاری از دانش آموزان پاسخی را انتخاب می کنند که مخالف پاسخ صحیح است، به این دلیل که آن ها یک کلمه را اشتباه می گیرند، سوال را اشتباه می خوانند و یا فراموش می کنند که سوال واقعا چه چیزی خواسته است.

 

 

فنون تست زنی

 

 

 

 

 

  • خودتان پاسخ سوال را بیابید.

وقتی که متوجه شدید که سوال چه می خواهد، فکر کنید که پاسخ مناسب باید چه بگوید یا حاوی چه چیزی باشد. از این پاسخ ایده آل به عنوان یک معیار برای سنجش گزینه های در دسترس استفاده کنید. این می تواند به شما کمک کند از افتادن در تله جلوگیری نمایید.

 

این مقاله را نیز بخوانید                  ۲۵ گام طلایی برای رسیدن به پاسخ صحیح در تست های کنکور سراسری    

 

 

  • پاسخ ها را در دو مرحله حذف کنید.

در اغلب موارد، در نهایت دو گزینه محتمل باقی می ماند. این جایی است که دور دوم حذف نیاز است. قبل از اینکه از دو گزینه یکی را انتخاب کنید، دوباره سوال را بخوانید. به خود یادآوری کنید که در پاسخ صحیح به دنبال چه چیزی هستید. سپس دو گزینه را مقایسه کنید. اگر نمی توانید اختلافی در آن ها بیابید، احتمال دارد که هر دو غلط باشند و پاسخ صحیح را قبلا حذف کرده باشید. معمولا باید بتوانید اختلافاتی بین دو گزینه باقیمانده پیدا نمایید. بنابراین، کدام پاسخ بیشتر با محتوای درس و سوال مطرح شده مطابقت دارد؟

 

 

 

 

به انتخاب خود در تست زنی شک نکنید

 

 

 

 

  • به انتخاب خود شک نکنید.

شک کردن بیش از حد در انتخاب بین دو گزینه معمولا اتلاف وقت است. اگر به دو گزینه رسیدید پس ۵۰% احتمال برای انتخاب پاسخ درست دارید ،گزینه های باقی مانده خود را مقایسه کنید، شباهت ها و تفاوت ها را جداسازی کنید و یکی را انتخاب نمایید. معمولا، امتحانات چند گزینه ای دارای سوالات زیادی هستند و همه آنها ارزش یکسان دارند. زمانی که سوال آسان و سخت به یک اندازه ارزش دارند، وقت خود را روی یک سوال سخت تلف نکنید.

 

این مقاله را نیز بخوانید      چگونه غول تست های چند گزینه ای در کنکور و امتحان نهایی را شکست دهید

 

  • زمان خود را مدیریت کنید.

قبل از شروع امتحان، نگاه کنید که چند سوال در برگه وجود دارد و زمان خود را به تعداد سوالات تقسیم کنید. به خودتان بگویید که مثلا “۵۰ سوال را در x دقیقه و ۷۰ تا را در y دقیقه کامل می کنم، و غیره”. وقتی یک بازه زمانی تمام شد، چک کنید که چند سوال را کامل پاسخ داده اید. اگر عقب مانده اید، به خود فشار بیاورید تا سریع تر به سوالات پاسخ دهید. بعد از هر سوال زمان را چک نکنید، این باعث اتلاف وقتتان می شود. با این حال، باید از ساعت مطلع شوید تا اطمینان حاصل نمایید که به تمام سوالات پاسخ می دهید. همانطور که قبلا اشاره شد، معمولا وزن نمره سوالات یکسان است، بنابراین سود زمان گذاشتن برای سوالات سخت کمتر از سوالات آسان است.

 

 

 

 

مدیریت زمان در تست زنی

 

 

 

 

  • به تمام سوالات پاسخ ندهید.

اگر تمام سوالات را به پایان نرسانده اید و تنها چند دقیقه زمان باقیمانده دارید، باقی پاسخ ها را رهاکنید. حتی اگر سوالی را بلد نیستید آنرا نیز رها کنید . به یاد داشته باشید کنکور نمره منفی دارد.

 

 

 

 

درنهایت این که تست زنی یک مهارت است باید برنامه ریزی کنید و به تعداد زیاد تست بزنید . اما برنامه ریزی هم پیچیدگی های خاص خودش را دارد . با ما تماس بگیرید تا در این مسیر کمکتان کنیم .

 

 

 

مترجم : غزال عطایی

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک 

 

 

 

 

دانلود نمونه سوال امتحانی رایگان زیست یازدهم فصل اول با پاسخنامه تشریحی شماره یک

دانلود متن 

 

 

دانلود صوت 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2323
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۶روش عالی برای به حداقل رساندن اشتباهات تست زنی در کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.