0
0

۵ پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

1736 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۵ پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

اگر بر این عقیده هستید که مطالعه در شب برایتان مفید تر است. این پیشنهاد ها در جهت افزایش باز دهی مطالعه در شب می توانید مفید باشد.

5 پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

۱-برای خود رویه ای مشخص تعیین کنید.

اگر تصمیم گرفته اید که در شب مطالعه کنید، این کار را گاه و بیگاه انجام ندهید. اگر برای این کار رویه ای تعیین کنید آنگاه بدنتان به این رویه عادت میکند و شما بیشترین بازدهی را از مطالعه ی خود در این ساعات دریافت می کنید. اگر گاها شب درس می خوانید و گاها روز این موضوع را اصلاح کرده تا بدنتان کم تر آسیب ببیند و شما بازدهی بیشتری را داشته باشید.

 

5 پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

این مقاله را نیز بخوانید.           ۸ روش برای افزایش میزان مطالعه در زمان محدود

 

۲– استراحت کنید.

اگر شب ها درس می خوانید به این معنا نیست که باید ساعت استراحتتان را کم کنید. مغزی که خوب استراحت کرده است می تواند ابزاری برای موفقیت شما باشد. حتما در طی روز زمانی را برای خوابیدن و استراحت کردن قرار دهید.

 

5 پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

۳- روشنایی مناسب را درنظر بگیرید.

گاها برای همه ما این موضوع پیش آمده است که مطالعه ی خود را بعد از ظهر شروع می کنیم و بعد از مدتی که هوا تاریک می شود در تاریکی درس خواندن را ادامه می دهیم. حواستان باشد که این موضوع زیاد تکرار نشود.اگر شب ها درس می خوانید حتما باید اتاق نور کافی را برای مطالعه داشته باشید

 

5 پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

۴- مدیریت زمان داشته باشید.

شبها بسیار آسان افسار زمان از دست افراد خارج می شود. بسیار مهم است که در شب  که حتما از برنامه ی زمان بندی شده استفاده کنید و استراحت کنید. پیشنهاد می شود که هر ۵۰ دقیقه به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه استراحت را مد نظر قرار دهید. و حتما در طی زمان مطالعه آب بنوشید.

 

5 پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

این مقاله را نیز بخوانید              ۵ نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

۵- موسیقی

همانطور که اشاره شد، یکی از فواید بسیار مهم مطالعه در شب افزایش میزان خلاقیت مغز است. خیلی ها بر این باورند که شب ها خلاق ترند.این علت آنست که بسیاری از هنرمندان از جمله هانس زیمر، یکی از بزرگترین آهنگسازان فیلم های هالیوودی، شب ها را برای کار انتخاب می کنند. اگر از موسیقی در هنگام مطالعه لذت می برید، این کار در شب می تواند حتی این میزان خلاقیت بالا رفته را بالاتر برد.

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=1260
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۵ پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.