0
0

۵ نکته مهم برای درس خواندن در هنگام شب

4086 بازدید
5 نکته مهم برای مطالعه و درس خواندن در هنگام شب ویژه دانشجویان و دانش اموزان
زمان مطالعه : ۲ دقیقه

۵ نکته مهم برای درس خواندن در هنگام شب

اگر معتقدید شب ها بهتر در س را می فهمید و می خواهید از سکوت شب برای درک عمیق مطالب استفاده کنید باید نکاتی را رعایت کنید. در این فیلم با نکات مهمی آشنا می شوید که ضامن موفقیت شما در درس خواندن است . این فیلم برای دانش اموزان دبیرستانی و کنکوری و حتی دانجویان عزیز بسیار کاربردی و مناسب است.

دانلود فیلم

 

۱-برای خود رویه ای مشخص تعیین کنید

اگر تصمیم گرفته اید که در شب مطالعه کنید، این کار را گاه و بیگاه انجام ندهید. اگر برای این کار رویه ای تعیین کنید آنگاه بدنتان به این رویه عادت میکند و شما بیشترین بازدهی را از مطالعه ی خود در این ساعات دریافت می کنید. اگر گاها شب درس می خوانید و گاها روز این موضوع را اصلاح کرده تا بدنتان کم تر آسیب ببیند و شما بازدهی بیشتری را داشته باشید.

 

۲- استراحت کنید

اگر شب ها درس می خوانید به این معنا نیست که باید ساعت استراحتتان را کم کنید. مغزی که خوب استراحت کرده است می تواند ابزاری برای موفقیت شما باشد. حتما در طی روز زمانی را برای خوابیدن و استراحت کردن قرار دهید.

 

۳- روشنایی مناسب را درنظر بگیرید

۵ نکته مهم برای درس خواندن در هنگام شب چیست؟گاها برای همه ما این موضوع پیش آمده است که مطالعه ی خود را بعد از ظهر شروع می کنیم و بعد از مدتی که هوا تاریک می شود در تاریکی درس خواندن را ادامه می دهیم. حواستان باشد که این موضوع زیاد تکرار نشود.اگر شب ها درس می خوانید حتما باید اتاق نور کافی را برای مطالعه داشته باشد

 

این مقاله را نیز بخوانید      ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور

 

 

۴- مدیریت زمان داشته باشید

شبها بسیار آسان افسار زمان از دست افراد خارج می شود. بسیار مهم است که در شب  که حتما از برنامه ی زمان بندی شده استفاده کنید و استراحت کنید. پیشنهاد می شود که هر ۵۰ دقیقه به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه استراحت را مد نظر قرار دهید. و حتما در طی زمان مطالعه آب بنوشید.

 

این فیلم را نیر ببینید       روش مطالعه چند درس در زمان محدود

 

۵- موسیقی

همانطور که اشاره شد، یکی از فواید بسیار مهم مطالعه در شب افزایش میزان خلاقیت مغز است. خیلی ها بر این باورند که شب ها خلاق ترند.این علت آنست که بسیاری از هنرمندان از جمله هانس زیمر، یکی از بزرگترین آهنگسازان فیلم های هالیوودی، شب ها را برای کار انتخاب می کنند. اگر از موسیقی در هنگام مطالعه لذت می برید، این کار در شب می تواند حتی این میزان خلاقیت بالا رفته را بالاتر برد.

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر افشاری نیک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2569
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد ۵ نکته مهم برای درس خواندن در هنگام شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.