0
0

۵ نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

1566 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۵  نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

برای بسیاری از دانش آموزان، مطالعه تنها قسمتی از فرآیند یادگیریست. به هرحال در بسیاری از مطالعات به اثبات رسیده است که نور پردازی مناسب برای مطالعات میتواند بازدهی شما تا حد زیادی بالا برد و میتوانید مطالب بیشتری را به یاد آورید. در این مقاله به پیشنهاداتی ارزشمند پیرامون نور پردازی اتاق مطالعه میپردازیم.

 

5 نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

 

۱-از نور طبیعی روز استفاده کنید.

در مطالعات اثبات شده است که نور طبیعی یکی از راه ها بسیار مطلوب افزایش بازدهی مطالعه است. زمانی که در حال درس خواندن هستید تا جایی که می توانید از نور طبیعی برای مطالعه استفاده کنید.

 

5 نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

 

این فیلم رانیز مشاهده کنید.                     روش مطالعه صحیح درس های سخت

۲- از نور با رنگ مناسب استفاده کنید.

زمانی که نور طبیعی در دسترس نیست، به ناچار میبایست از نور های مصنوعی استفاده کنید. راه حل اینست که از نور هایی استفاده کنید که بیشترین شباهت را به نور طبیعی روز دارند. اکثریت افراد بر این عقیده اند که به دلیل آنکه نور خورشید زرد است پس نور زرد مناسب مطالعه است در صورتی که نور خورشید در اصل مقیاسی از رنگ سفید و یا سفید متمایل به آبیست.

 

 

۳- از روشنایی چند لایه استفاده کنید.

ممکن است که گاها وسوسه شده باشید که از چراغ مطالعه برای درس خواندن استفاده نمایید.اما بهتر است که بدانید که روش بهتر برای این کار استفاده از نور های چند لایه توسط لامپ های متعدد است. زیرا چشم با نور یکنواخت کم تر خسته همیشود.استفاده ی  ترکیبی از لامپ های ال ای دی با نور یکنواخت به همراه چراغ مطالعه میتواند این امر را میسر کند و چشمتان را از خستگی بیش از حد نجات دهد.

 

5 نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

 

این مقاله را نیز مطالعه کنید.                  ۷ فایده شگفت انگیز مطالعه گروهی

 

۴-از چراغ های با روشنایی مناسب استفاده کنید.

افراد زمانی که قصد خرید لامپ را دارند، تمرکز خود را بر اطلاعات روی جعبه میگذارند و به میزان نور دهی لامپ توجه ندارند. بیشتر افراد توجه خود را بر روی وات مصرفی لامپ میگذارند در صورتی که این نوردهی است که میزان وضوح را در مطالعه مشخص میکند.اگر قصد خرید چراغ برای مطالعه ی خود دارید از چراغ مطالعه هایی با نور دهی ۵۰ لومن بر نیم متر مربع استفاده کنید.

 

5 نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

۵- سایه ها را به حداقل رسانید.

زمانی که زیر لامپ های ال ای دی درس میخوانید، چشمتان ناخودآگاه درگیر فضاهای با روشنایی کم تر در اتاق میشود. اگر میزان سایه در اتاق زیاد است چشمتان برای تطابق تصاویر کار سخت تری را خواهد داشت. مطمئن شوید که حتما از این سایه ها با نورپردازی درست بکاهید.

 

یک راز بزرگ موفقیت در کنکور داشتن برنامه ریزی مناسب است. اگر نمی دانید چگونه یک برنامه شخصی سازی شده ایده آل داشته باشید با ما تماس بگیرید . ما در کنارتان هستیم.

 

مترجم: محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی: دکتر افشاری نیک

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=871
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۵ نکته برای داشتن بهترین نور پردازی دراتاق مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.