0
0

۵ روش برای استادی در حل مسائل فیزیک

4196 بازدید
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

۵ روش برای استادی در حل مسائل فیزیک

درس فیزیک در کنکور بسیار رتبه بیار است. اگر بتوانید از پس مسائل آن بر بیایید به راحتی می توانید با یک درصد عالی رتبه خود را افزایش دهید. اما چگونه می توان در فیزیک حرفه ای شد؟ با این ۵ روش می­توانید بدون دردسر فیزیک  را یاد بگیرید.

 

  1. ابتدا خود را با درس های کلیدی ریاضی آشنا کنید

فیزیک را می توان با تسلط بر  مفاهیم ریاضیات و محاسبات فرا گرفت. مهم نیست که کدام نوعِ فیزیک را در نظر بگیرید، ضروری است که درک کاملی از مفاهیم ریاضیات مرتبط با آن داشته باشید. از آنجایی که فیزیک اساسا کاربرد اصول ریاضی برای مدل سازی جهان اطراف شما است، به منظور درک ریاضیات نظری و محاسبات که در مسائل فیزیکی پدیدار می شوند، نیاز به فهم کاملی از جبر و یا حسابان دارید.

 

5 روش برای استادی در حل مسائل فیزیک

 

این فیلم را نیز ببینید.              ۳ گام تا رسیدن به درصد بالای زیست             

 

  1. قبل از کلاس از مفاهیم سر در آورید

دو بخش برای فیزیک وجود دارد:

۱-درک مفاهیم اساسی

۲- استفاده از مفاهیم ریاضی­ برای حل یک مساله؛

سعی کنید قبل از کلاس در مورد ریاضیاتی که همراه تدریس گفته می­شود مطالعه داشته باشید و یک درک مفهومی از آن بدست آورید. سعی کنید راه یادگیری خود را از طریق ایده هایی که در متن ارائه شده است، کسب کنید.

درک کنید که اصطلاحات چه هستند، چگونه با یکدیگر در ارتباطند و چه واحدهایی با آنها در ارتباط است. دانستنِ کامل اصطلاحات برای حل مسائل بسیار مفید خواهد بود؛ مانند اکثر اوقاتی که باید فرمول­ها را به یکدیگر تبدیل کنید تا به شکل مناسبی در آید و شامل تمامی اطلاعات داده شده در مسئله باشد.

اگر مثال های کار شده در متن وجود دارد، به آنها نگاه کنید، تمامی شرایط و مراحل را که برای حل کردن نیاز دارید، شناسایی کنید و سپس خودتان دوباره مثال­ها را کار کنید. این اولین قدم برای یادگیری و استاد شدن در بخش حل مسئله در فیزیک خواهد بود. اگر شما در مفاهیم، اصطلاحات و مثال­های کارشده گیج شدید، یادداشت بردارید و در کلاس بپرسید.

 

 

  1. در کلاس توجه داشته باشید

مهم نیست چه کلاسی دارید، این نکته برای موفقیت بسیار مهم است. کل هدف در کلاس بودن این است که چیزی بیاموزید، بنابراین زمانی که آنجا هستید توجه کافی داشته باشید. از آنجایی که قبل از کلاس مطالعه داشته­اید، درک پایه­ای از مفاهیم خواهید داشت و خواهید توانست در حین تدریس روی کاربردها و روش های حل مساله تمرکز کنید. به طور معمول معلم شما چند مساله نمونه را کار می­کند و اگر شما مفاهیم را درک کنید می­توانید از آن ها استفاده کنید. یادداشت­های خوب بردارید و زمانی که گیج می­شوید سوال بپرسید! هرچه بهتر بتوانید مفاهیم و روش حل مسائل را تا پایان کلاس درک کنید، راحت­تر می­توانید در انجام تکالیف خود از آن­ها استفاده کنید.

 

 

  1. مثال ها و تمرین های مختلف کار کنید

درست مثل ریاضیات، کار کردن درستِ هرچه بیشتر مسائل فیزیک  می­تواند، شما را در مسیر موفقیت قرار دهد. تمرین مهارت های حل مسئله بارها و بارها به شما کمک خواهد کرد تا با روش حل مسائل در فیزیک آشنا شوید. هرچه انواع مساله بیشتری ببینید و بتوانید حل کنید، بیشتر مهارت­های حل مساله خود را تقویت می­کنید.

 

 

این مقاله نیز برایتان مفید خواهد بود.            با این ۷ روش در ریاضی نمره ۲۰ بگیرید.

 

  1. جزئیات را به یاد داشته باشید

حتی اگر با نوع مشابهی از مسائل سر و کار داشته باشید، ممکن است جزئیات مسائل متفاوت باشند. آیا برای محاسبه سرعت اولیه یا نهایی تمرین می­کنید؟ آیا واحدهای شما سانتی­متر، متر یا کیلومتر است یا باید به اینچ تبدیل شود؟ حصول اطمینان از اینکه تمام شرایط لازم را شناسایی کرده­اید، دانستن اینکه چه اطلاعاتی قرار است از حل مساله بدست بیاید و استفاده از واحدهای صحیح و مناسب برای حل، به شما کمک زیادی می کند.

فراموش نکنید برنامه ریزی بسیار مهم است. ما دکنارتان هستیم و می توانیم یک برنامه عالی برای شما طراحی کنیم . پس با ما تماس بگیرید.

مترجم: غزال عطایی

ویراستار: دکتر سمیرا افشاری نیک

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=1818
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۵ روش برای استادی در حل مسائل فیزیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.