0
0

۴ گام تا رسیدن به موفقیت تحصیلی

1459 بازدید
4 گام بری رسیدن به موفقیت تحصیلی
زمان مطالعه : ۲ دقیقه

۴ گام تا رسیدن به موفقیت تحصیلی

بی شک رسیدن به موفقیت در هر کاری مثل کنکور به دو عامل مهم نیاز دارد . هدفمند بودن و حرفه ای بودن . هدفمند بودن یعنی  داشتن انگیزه کافی برای رسیدن به  هدف. حرفه ای بودن یعنی بدانید چگونه به موفقیت می رسید .در این فیلم  تلاش کریم ۴ گام   رسیدن به موفقیت درسی و قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر را برای شما توضیح دهیم و این یعنی حرفه ای بودن. این فیلم مناسب دانش اموزان ، کنکوری ها و دانشجویان عزیز است.

گام ۱ : برنامه ریزی زمانی داشته باشید

شروع هر ترم زمان مناسبی برای برنامه ریزی درسی می باشد . شما برنامه درسی هفتگی را می دانید و این که هر روز چند ساعت را علاوه بر مدرسه می توانید به مطالعه اختصاص دهید .  با مشاور مدرسه تان حرف بزنید . از او بخواهید با توجه به زمان آزادی که در منزل دارید برنامه مناسب درسی را برای شما ببندد. اگر مشاور ندارید خودتان دست بکار شوید . در این سایت انبوهی از مقالاتی را می بینید که به شما نحوه برنامه ریزی درسی را آموزش داده است.

 

این مقاله را نیز بخوانید    ۱۰ تصمیم کلیدی برای برنامه ریزی درسی و کنکور

 

گام ۲ : اهداف درسی خود را مشخص کنید.

۴ گام تا رسیدن به موفقیت تحصیلی چیست ؟ اگر برای درس خواندن هدف داشته باشید کیفیت یادگیریتان بالا می رود چرا که مسیر را می دانید پس با اراده و هدفمند به پیش می روید. هر بار که می نشینید و درس خواندن را شروع می کنید اهداف را در نظر بیاورید. این حالت به شما انرژی می دهد  و تمرکزتان را به شدت افزایش می دهد. حتی می توانید اهداف درسی را کوچک کنید مثلا با خود مرور کنید مثلا من تا پایان  فصل هفتم کتاب را امروز تمام می کنم . این هدف های کوچک همان قدم های کوچک برای رسیدن به موفقیتی بزرگ است.

 

این فیلم را نیز ببینید      روش ایجاد انگیزه درسی

 

گام ۳ :  از دیگران درخواست کمک کنید.

هیچگاه از کمک خواستن خجالت نکشید . هرگاه قسمتی از درس را متوجه نشدید از همکلاسی  یا دبیر مربوطه کمک بخواهید. اگر در اجرای برنامه به مشکل خوردید مشاور مدرسه را فراموش نکنید یا حتی می توانید از والدین خود درخواست کمک کنید. آنان مهربان ترین و دلسوزترین افراد برای شما هستند. مهم این است که شما در مسیر اهدافتان گام بردارید.

گام ۴ : به خودتان جایزه بدهید.

هرگاه برنامه درسی را به طور موفقیت آمیزی به پایان رساندید از خودتان قدردانی کنید مثلا کادویی کوچک برای خود بخرید . این جایزه نباید کالایی بزرگ یا گران قیمت باشد . خوردن یک غذای مطبوع یادیدن یک فیلم عالی جایزه ای بی هزینه برای شما خواهد بود . این عمل در ضمیر نا خود آگاه شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و اعتماد به نفس شما را افزایش داده و شما را به موفق ترین دانش آموز کلاس تبدیل می کند.

 

ما در این فیلم لیستی از بهترین تمرینات را برای شما آماده کردیم . این پیشنهادات را انجام دهید و نتایج ان را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.  موفق باشید.

 

دانلود فیلم 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2545
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۴ گام تا رسیدن به موفقیت تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.