0
0

۴ روشی که یادگیری شما را متحول می کند

1106 بازدید
4 روشی که یادگیری شما را متحول می کند
زمان مطالعه : ۲ دقیقه

۴ روشی که یادگیری شما را متحول می کند

آیا می دانید سبک یاگیری شما چیست؟ آیا شده هرچه بیشتر درس می خوانید کمتر آن را یاد می گیرید؟ علت این مشکل این است که روش یادگیری خود را نمی دانید . اگر بخواهیم مثالی بزنیم مثل این می ماند که از یک ماهی بخواهید پرواز کند و از یک پرنده بخواهید شنا کند. هر کسی توانایی و روش خاصی برای یادگیری دارد. اما سبک یادگیری شما چیست ؟ در این فیلم آموزشی ۴ سبک رایج یادگیری را فرا می گیرید و درنهایت می توانید تشخیص دهید سبک یادگیری شما چیست و چگونه باید درس بخوانید .

اما انواع سبک های یادگیری : 

۱- یادگیرندگان دیداری:

این دسته از یادگیرندگان به خوبی می توانند تا روابط بین مفاهیم را تصویر سازی کنند.اگر یادگیرنده دیداری هستید می توانید از گراف ها و جداول برای یادگیری بهتر استفاده کنید. درخت حافظه روشی خوب برای این نوع یادگیری است

۲- یادگیرندگان شنیداری:

۴ روشی که یادگیری متحول می کند چیست؟ این دسته ترجیح میدهندبه جای آن که مطلب را ببینند و بخوانند آن را  از طریق شنیدن بگیرند. بهترین روش یادگیری در این افراد با صدای بلند خواندن مطلب است. استفاده از گروه های مطالعه و روش پرسش و پاسخ راهکاری عالی برای یادگیری در این دسته از افراد است

۳- یادگیرندگان خواندنی و نوشتنی:

این دسته از یادگیرندگان برای آنکه مطلب را بهتر یاد بگیرند حتما باید بنویسند . پس اگر جزو این دسته از افراد هستید در کلاس جزوه برداری کنید و در منزل جزوه دستی خودتان را بخوانید.

۴- یادگیرندگان علمی-تخیلی:

این دسته از افراد با تجربه می آموزند و یادگیری آنان بیشتر با انجام دادن مفاهیم است. این افراد بهتر است مباحث را با عینی سازی و تصویر سازی و تجربه ی عینی داشتن از موضوع یاد بگیرند.یعنی باید آزمایش کنند و بعد یافته های خود را یادداشت برداری کنند.

گروه آموزشی دکتر دنا براساس نوع یادگیری برنامه درسی مناسب شما را آماده می کند پس با ما تماس بگیرید.

 

 

دانلود فیلم

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2541
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۴ روشی که یادگیری شما را متحول می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.