0
0

۲۵ گام طلایی برای رسیدن به پاسخ صحیح در تست های کنکور سراسری (قسمت دوم )

1416 بازدید
25 گام تارسیدن به درصد 100
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

پاسخ صحیح در تست کنکور

کنکور اتفاقی است که در زندگی اکثر ما ایرانی ها روی می دهد . یک آزمون تستی که در کمتر از ۵ ساعت سرنوشت ما را تعیین می کند. اگرچه مطالعه دقیق دروس و تمرین های بسیار تست زنی به ما کمک می کند که رتبه خوبی در کنکور کسب کنیم ولی گاهی اوقات به تست هایی می رسیم که جواب ان را نمی دانیم . با مطالعه این مقاله می توانید احتمال خطا را کاهش داده و درصد و رتبه خود را بهبود ببخشید.

 

۱۶- بازی های شمارشی هیچ وقت جواب نمی دهد

بازی های شماری (مانند ده بیست سی چهل) برای انتخاب گزینه ها جواب نمی دهد و باید از آن ها پرهیز کرد.

 

بیست و پنج گام طلایی برای رسیدن به درصد 100

 

۱۷- از اشتباهات درس بگیرید

یک روش خوب این است که از اشتباهات خود درس بگیرید. هنگامی که برگه به شما بازگردانده شد، پاسخها را بررسی کنید و دلیل اشتباهات را بفهمید.

 

۱۸- پاسخ ها در سوالات مخفی شده اند

مطالعه کامل سوالات برگه یک راه برای فهمیدن تعدادی از پاسخ ها است. دلیل این است که جواب برخی سوالات در صورت سوالات دیگر وجود دارد.

 

 

این مقاله را نیز بخوانید   ۲۵ گام طلایی برای رسیدن به پاسخ صحیح در تست های کنکور سراسری (قسمت اول)

 

 

۱۹- پاسخ هایی که اشتباهات دستوری دارند را حذف کنید

روش رسیدن به پاسخ صحیح در تست کنکور چگونه است ؟  حذف گزینه هایی که اشتباهات دستوری در آن ها وجود دارد روش خوبی است. پاسخ ها هرگز معنای درستی پیدا نمی کنند و از این رو از اشتباهات دستوری باید اجتناب کرد.

 

 

25 گام تا رسیدن به درصد 100

 

 

۲۰- متضادها می توانند پاسخ درست باشند

در یک سوال چند گزینه ای، اگر دو گزینه پاسخ کاملا متضاد داشته باشند پس شانسی وجود دارد که یکی از آن ها درست باشد.این در واقع یک ترفند است که توسط استادان برای بررسی دانش دانش آموزان در یک موضوع مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

این مقاله را نیز بخوانید     ۴ عادت خوب مطالعه برای موفقیت در کنکور

 

 

 

۲۱- یک کلمه در گزینه های بسیار

سوالات زیادی وجود دارد که در آن یک کلمه در بیش از یک گزینه نمایش داده می شود. پاسخ باید یکی از آن گزینه هایی باشد که یک کلمه مشابه دارند.در این زمینه، گزینه عجیب را حذف کنید و از بین گزینه های مشابه انتخاب نمایید.

 

۲۲پاسخ های غیر مرتبط

هنگامی که سوالی خوانده می شود، گزینه ها پاسخ های مربوط به همان سوال را دارند، اگر جواب هایی وجود داشته باشد که به این سوال مربوط نیست، می توان آنها را به عنوان پاسخ اشتباه حذف کرد.

 

۲۳- آماده سازی مناسب

این حقیقتی است که سوالات چند گزینه ای بر جزئیات دقیقی در موضوع تمرکز می کنند که نمی تواند به طور موثر حفظ شود. آماده سازی نزدیک به امتحان چیزی است که سوالات چند گزینه ای نیاز دارند.بررسی مکرر و آماده سازی نزدیک به امتحان، راه هایی است که در حل سوالات چند گزینه ای موفق شوید، به جای آن که از ترفند و حدس زدن استفاده کنید.

 

نابغ شدن در ریاضی

 

 

۲۴- زمان بندی

لازمه آماده سازی برای هر آزمون چند گزینه ای، توجه به اصطلاحات و مفاهیم، مشاهدات، ایده ها و موارد بسیار دیگر است. این ها موارد مهمی هستند که اغلب در امتحانات ظاهر می شوند.همچنین می توانید لیست ها و جداولی از ایده ها یا رویدادهای مهم ایجاد کنید که باعث می شود یادگیری آسان تر گردد.

 

این مقاله را نیز بخوانید     چگونه برای کنکوربرنامه روزانه درسی بنویسیم ( قسمت اول)

 

۲۵-همیشه حدس نزنید

تقریبا تمام دانش آموزان در بیشتر مواقع در سوالات چند گزینه ای حدس می زنند. اما حدس زدن ممکن است برای سوالاتی که نمره منفی دارند مناسب نباشند. از حدس زدن برای این گونه سوالات اجتناب کنید چرا که ممکن است نمره نهایی شما را کاهش دهد.

 

به یاد داشته باشید مسیر موفقیت مسیری طولانی و نفس گیر است . اگر در این مسیر به یاری نیاز داشتید می توانید به کمک ما حساب کنید. ما در کنارتان هستیم 

 

مترجم : غزال عطایی

ویراستار علمی : دکتر افشاری نیک 

 

 

دانلود نمونه سوال امتحانی رایگان زیست یازدهم فصل اول با پاسخنامه تشریحی شماره یک

 دانلود متن

 

دانلود صوت 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2379
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۲۵ گام طلایی برای رسیدن به پاسخ صحیح در تست های کنکور سراسری (قسمت دوم )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.