0
0

۱۰ علت حیاتی برنامه ریزی کنکور

1442 بازدید
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

برنامه ریزی کنکور گام اول برای موفقیت در این رویداد سرنوشت ساز است.

اگر تا امروز برنامه یک سفر ، مهمانی یا رفتن به تعطیلات را ریخته باشید می دانید که چه چقدر برنامه ریزی اهمیت دارد. برنامه ریزی ، بررسی و هماهنگی قسمتی از فرایندهاییست که شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

اگر می خواهید هماهنگ با عمیق ترین رویاها و آرزوهایتان پیش روید باید به فرد رویداد آفرین تبدیل شوید. موفقیت به تو حمله نمی کند! تنها را ه رسیدن به آنچه که می خواهی برنامه ریزی آن است.

در ذیل ۱۰ علت حیاتی برنامه ریزی دردروان کنکور آورده شده است. این لیست برای آن نوشته شده است تا به شما بگوید برای رسیدن به آنچه می خواهید باید برنامه داشته باشید.

 

 

این فیلم را نیز ببینید  ۶ عامل بازدارنده در برنامه ریزی کنکور

 

۱)برنامه به شما جهت و مسیر رانشان می دهد. برنامه ریزی به شما می گوید کجا می روید و چگونه قرار است به آنجا برسید. بدون برنامه ریزی مسیر پیش رویتان مشخص نیست و ممکن است انرژی و زمانتان هدررفته و شما را به هدف نرساند.

 

 

این مقاله را نیز بخوانید  ۶مانع بزرگ برنامه ریزی درسی و کنکور

 

۲) با برنامه ریزی به رویاهایتان می رسید. اگر گاهی احساس می کنید آرزوهایتان در آسمان هاست احتمالا به این خاطر است که برایش برنامه ای ندارید. برنامه ریزی قدم های عملیاتی مهم برای رسیدن به اهداف را پیش رویتان می گذارد.

 

این فیلم را نیز ببینید ۵ تاثیر برنامه ریزی برای موفقیت در کنکور

 

۳) برنامه ریزی در دوران کنکور زمان را به کنترلتان در می آورد. اگر زندگی را بر پایه شانس قرار دهید و یا این اجازه را داده اید که دیگران آن را کنترل کنند به زودی ناامید خواهید شد. به کنترل در آوردن زمان تنها راه رسیدن به خواسته هایتان است.

 

این مقاله را نیز بخوانید    ۵ تاثیر طلایی برنامه ریزی در رسیدن به موفقیت در کنکور

 

۴) زندگی برنامه ریزی شده به شما آرامش می دهد . این که بدانید در مسیر رسیدن به اهدافتان حرکت می کنید به شما آرامش می دهد. بدون برنامه ، گیج شدن و ناامید شدن درباره این که چه مسیری را انتخاب کنیم و یا چگونه روزهایمان را بگذرانیم امری بدییهی خواهد بود.

۵) زندگی برنامه ریزی شده به شما هدف می دهد. برنامه ریزی یعنی هدفمندی زندگی.

 

این مقاله را نیز بخوانید   ۴ عادت صحیح مطالعه برای موفقیت در کنکور

 

۶) برنامه ریزی درسی به شما شور و اشتیاق می بخشد. موفقیت یک مقصد نیست بلکه یک مسیر است. هنگامی که به سمت هدف حرکت می کنید زمانتان سودمندتر ، شوق انگیز تر و جذاب تر خواهد بود.

 

 

۷) با برنامه ریزی چشم اندازی برای ضمیرناخودآگاهتان ترسیم می کنید. این چشم انداز باعث می شود که هرروز بیشتر به سمت موفقیت حرکت کنید.

۸) برنامه ریزی به شما اعتماد به نفس می دهد. بااجرای برنامه ، هرروز چندین قدم ازرقبا جلوترید و در نتیجه اعتماد به نفس کافی برای آغوش کشیدن موفقیت را دارید.

 

 

۹) برنامه ریزی درسی به شما قدرت می دهد. هنگامی که شما با اراده در حال پیشروی در مسیر هدف هستید احساس قدرت کرده و می دانید که با تمام توان در حال سبقت از رقبا هستید.

 

 

۱۰) برنامه ریزی به شما آزادی می دهد. آزادی تنها در یک جا وجود دارد و آن درون شماست.  شما زمانی واقعا آزادید که مقصدتان را مشخص کرده و در مسیرش قدم بردارید.

جهت انجام مشاوره و برنامه ریزی درسی با ما تماس بگیرید

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر افشاری نیک

 

 

دانلود فابل صوتی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=247
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۱۰ علت حیاتی برنامه ریزی کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.