0
0

چگونه در این ۸ مکان مطالعه درس بخوانیم

3585 بازدید
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

چگونه در این ۸ مکان مطالعه درس بخوانیم

همه ی ما میتوانیم بگوییم که سالن سینما ،کنسرت و رو به تلویزیون مکان های خوبی برای مطالعه هستند. آیا این نگرش ما را در رسیدن به اهدافمان یاری می کند؟ برای پیدا کردن فضایی برای مطالعه شما میبایست این ۳ موضوع را مد نظر داشته باشید:۱- راحتی۲-سر وصدای کم محیطی۳- دسترسی به منابع به مطالعاتی. راه حل کلیدی برای از دست ندادن تمرکزتان اجتناب از تمامی عوامل پرت کننده ی حواس شنیداری و تصویری است.

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۱- کتابخانه:

شمایی که از کتابخانه رفتن و عواقب ناگوار شخصی آن هراس دارید، به این ویژگی های کلیدی کتابخانه توجه کنید: مکانی ساکت است، فضایی راحت را برای شما به ارمغان می آورد، میز های مرتب و شخصی دارد و تمامی منابع مطالعاتی را برای شما به ارمغان می آورد که به وسیله آنان میتوانید به جواب سوالاتتان برسید. چرا واقعا برای کسی که می خواهد مطالعه کند، این فضا مناسب نباشد. قطعا کتابخانه در اولویت بندی بهترین مکان مطالعه است.

 

این مقاله را نیز مطالعه کنید.                   با روش کارت زدن سرعت مطالعه را ۵ برابر کنید

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۲-اتاق خوابتان

مطالعه در اتاق خواب مزایا و مضراتی رادارد. اگر هم اتاقی داشته باشید میتواند درس خواندن را برایتان مشکل کند اما اگر فضای مطالعه شخصی دارید میتواند یکی از فضا های مورد پیشنهاد باشد و اگر به اینترنت هم دسترسی داشته باشید قطعا به شکلی بهتر میتوانید مطالب را به دست آورید. به یاد داشته  باشید در اتاق خواب شبکه های اجتماعی را ببنیدید تا دچار حواس پرتی نشوید.

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۳-کافی شاپ

در هنگام مطالعه عادت به نوشیدن قهوه دارید؟ برای شما این فضا ایده آل است. البته اگر می  توانید با صدای موزیکی که دائم در حال پخش است کنار بیایید. این فضا برای یادگیرندگان شنیداری میتواند مناسب باشد. اکثر کافی شاپ ها وای فای دارند که میتوان برای کسب منابع اطلاعاتی از آنان استفاده کرد. البته مشکل دیگر کافی  شاپ ها هزینه ی بالای اجاره ی میز است.

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید.            روش مطالعه چند درس سخت در یک زمان محدود  

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۴-کتابفروشی

دسترسی به اطلاعات در کتابفروشی ها در بهترین وجه ممکن است. هزاران کتاب برای شمایی که به دنبال بهترین پاسخ میگردید وجود دارد. بعضی این کتابفروشی ها قهوه هم سرو میکنند که میتواند مقدار زیادی کافئین را برای ذهنتان و پر انرژی شدنتان فراهم کند. تنها موضوعی که در این مکان ها اهمیت دارد رعایت سکوت است که بهتر است خود را با آن تطابق دهید.

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۵- پارک

اگر از فضای خشک کلاس خسته شده اید و نیاز به فضای آزاد و درختان سبز را دارید و در عین حال قصد جذب ویتامین دی در حین درس خواندن را دارید این فضا برای شما ایده آل است. در این فضا میبایست با معضلاتی همچون حشرات و صدای پرندگان و باد و آفتاب نیز کنار بیایید.

 

 

۶- کلاس درس

اگر نگران صدای دوستانان در کتابخانه ی آموزشگاه هستید میتوانید به یک کلاس درس برای مطالعه رجوع کنید. شاید مکان راحتی برای مطالعه نباشد اما اگر در زمانی در کلاس باشید که معلمان حضور دارند این فضا بسیار عالی است. و همچنین سکوت کاملا مطلق را در کلاس میتوانید در اختیار داشته باشید.

 

این مقاله را نیز مطالعه کنید.                 پنج عادت بد مطالعه که باید آن را رها کنید

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۷- خانه ی دوستان

از خانه دوستتان برای مطالعه غافل نشوید.فایده ی اول مطالعه در این فضا همکاری با دوستتان در حل مسائل و موضوعات مبهم است. دومین فایده آن دسترسی به منابع جواب های سوالات بدون نیاز به مراجعه به کتاب است. و سومین فایده آن استفاده از پذیرایی است که دوستتان برایتان فراهم میکند.البته شاید هم این اتفاق نیفتد.

 

چگونه در این 8 مکان مطالعه درس بخوانیم

 

۸- طرح های مطالعاتی موسسات آموزشی

یافتن فضایی مناسب برای مطالعه کاری راحت است. آنچه که سخت است تمرکز کافی بر مطالعه در هنگام این کار است. اگر میبینید در هر صورتی نمیتوانید بر درستان متمرکز شوید میتوانید از طرح های مطالعات جمعی موسسات آموزشی استفاده کنید. البته این روش هزینه هم در بر دارد. اما قطعا بازدهی بسیار بالایی را در درس خواندن خواهید یافت که ارزشش را دارد.

 

اما بیاد داشته باشید درس خواندن بدون برنامه ریزی بسیار سخت و طاقت فرساست. پس با ما تماس بگیرید تا برنامه شخصی سازی شده مناسب شرایط درسی برایتان آماده کنیم . موفق و پیروز باشید.

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر افشاری نیک

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=837
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در این ۸ مکان مطالعه درس بخوانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.