0
0

 چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی بنویسیم(قسمت دوم)

1041 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی بنویسیم(قسمت دوم)

 

برنامه ریزی اولین و مهمترین گام در موفقیت تحصیلی است. بدون داشتن برنامه مشخص  ساعات و لحظات مفید از بین رفته و موفقیت دور از دسترس می شود. اصول صحیح برنامه ریزی به سه قسمت برنامه ریزی سالانه ، ماهانه و روزانه تقسیم می شود. در این مقاله سه روش مفید برنامه ریزی را در قالب سه قسمت با هم مرور می کنیم

 

روش۲

 

 

اهداف بلند مدت خود را در فعالیت های روزانه شرکت دهید.

زمانی که به این نتیجه برسید که هر روزه چه کارهایی را دقیقا باید انجام دهید شاید به نظرتان انجام آنها ساده برسد، در صورتی که مهم ترین و مشکل ترین قدم را برای اجرای برنامه برمیدارید. همیشه اینکه بدانید دقیقا چه هدفی دارید و اینکه به آن دست یابید، آسان نیست. همزمان آنچه را که در حال انجام آن هستید، شاید به اهداف بلند مدتتان مربوط نباشد. بهترین کار آن است که این فعالیت ها را با اهداف بلند مدتتان هم جهت کنید و یا آنکه آنان را به حداقل رسانید.

۱- اهداف بلند مدتتان را مشخص کنید. آیا امتحانات پایان ترم نزدیک است ؟ آیا امسال کنکور دارید؟

آیا دوستانی وجود دارند که شما با آنان ارتباط برقرار کنید؟

 

این فیلم را نیز ببینید.                    ۳ مانع بزرگ درس خواندن

 

شاید میخواهید تیمی ورزشی در مدرسه را تشکیل دهید. هر هدفی که دارید آنان را روی کاغذ آورید، تا برایتان  از آنچه که در ذهنتان است واضح تر شوند.

۲-برای اهدافی که لیست کرده اید برنامه ریزی کنید و هرروز به جلو بروید.

۳- اهداف مورد نظر خودتان را از اهدافی که دیگران برایتان تعیین میکنند،جدا کنید.

اینکه از توصیه های دیگران در پیشبرد اهدافتان استفاده کنید مفید است، اما این موضوع هم باید مد نظر باشد که اهدافی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما نیز باشد.

 

 

۱-برای مثال آیا پدر و مادر شما میخواهند که مانند دکتر ها و وکلا دقیق باشید؟ این رفتار ها اغلب در ارتباط با علایق مدنظر پدر و مادر هاست که فرزندان را به موفقیت و خوشحالی برسانند اما این رویه گاها فرزند را قانع نمیکند و آنان را ناراحت میکند. برای حل کردن این موضوع با پدر و مادر خود درباره اینکه این طرز برخورد میتواند حس استقلال طلبی را در شما خفه کند صحبت کنید و اهداف مورد نظرتان را برایشان شرح دهید تا بتوانید به بهترین نتیجه دست یابید. بد ترین کار در زندگی این است که به رویه ای که دیگران برایتان تعیین میکنند عمل کنید و در این رویه شما هیچگاه به آنچه که شما را قلبا خوشحال میکند نمیرسید.

۲- زمانی که اهداف بلند مدتتان را ترسیم نمودید، تناسب آنان را با انتظاراتی که دیگران از شما دارند بررسی کنید.

۴- کاراهای پیش رو را اولویت بندی کنید.

 

این مقاله را نیز مطالعه کنید.              چگونه برای کنکوربرنامه روزانه درسی بنویسیم ( قسمت اول)

 

در لیست کارهایتان همیشه مواردیست که نیاز به انجام فوری دارند.بعضی دیگر اینگونه نیست. زمانی که برنامه ی پیش رو را بررسی میکنید زمان کافی را برای انجام کارهای فوری کنار گذارید.

۵- شاید کارهایی را داشته باشید که هر روز باید به آنان رسیدگی کنید. در حالی که دیگر کارهایتان فقط یک بار اتفاق میفتند. درهنگام برنامه ریزی این کارها ها را هم مدنظر قرار دهید.  قسمتی از روزتان را تحت عنوان زمان منعطف کنار بگذارید. این کار میتواند کارهای از قبل پیش بینی نشده را پوشش دهد. اگر در آن روز اتفاقی پیش نیاید میتوانید از زمانتان در جهت پیشبرد اهداف طولانی مدت تر مانند کنکور استفاده کنید.

برنامه ریزی نیاز به کمک گرفتن از مشاوران زبده دارد به ما اعتماد کنید. با ما تماس بگیرید . درکنارتان هستیم.

 

مترجم: محمد جواد فشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک

 

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

 

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2003
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد  چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی بنویسیم(قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.