0
0

چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی  بنویسیم(قسمت سوم)

1742 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی  بنویسیم(قسمت سوم)

 

برنامه ریزی اولین و مهمترین گام در موفقیت تحصیلی است. بدون داشتن برنامه مشخص  ساعات و لحظات مفید از بین رفته و موفقیت دور از دسترس می شود. اصول صحیح برنامه ریزی به سه قسمت برنامه ریزی سالانه ، ماهانه و روزانه تقسیم می شود. در این مقاله سه روش مفید برنامه ریزی را در قالب سه قسمت با هم مرور می کنیم

 

 روش ۳

 

چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی  بنویسیم(قسمت سوم)

 

  • بهترین ابزار را برای ثبت و ضبط برنامه خود پیدا کنید.

نوشتن برنامه بر روی کاغد بهترین راه برای اطمینان از آن است که شما آن را به انجام میرسانید. برنامه روی کاغذ به شما این امکان را می دهد که هر زمان نیاز بود به برنامه رجوع کرده و لیست فعالیت هایتان را چک کنید.

۱- بعضی از افراد تمایل دارند که برنامه روزانه را در کاغذ یادداشت کنند. بعضی دیگر برنامه را از روی لپ تاپ و یا گوشی هوشمند خود دنبال میکنند. برنامه های کاربردی زیادی برای برنامه ریزی در گوشی های همراه ساخته شده که میتواند برای کمک به شما مفید واقع شود.

اگر از کامپیوتر و یا گوشی همراه برای برنامه ریزی استفاده میکنید میتوانید از یاد آورها برای یادآوری کارهای مهم تر پیش رو استفاده نمایید.

 

چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی  بنویسیم(قسمت سوم)

 

  • روزتان را در قالب ها ی یک ساعته بودجه بندی کنید.

زمانیکه قصد برنامه ریزی روزانه را میکنید زمانتان را به بخش های یک ساعته  تقسیم کنید. این قسمت های زمانی مقادیر قابل تنظیمی هستند که به شما کمک میکنند کارهایتان را به اتمام رسانید

 

  • در برنامه اولویت اول را به کار های مهم تر بدهید.

شما فعالیت هایی اجباری را در روز دارید در زمانهایی مشخص باید به انجام رسند. برای مثال میبایست در زمانی مشخص برای خانه خرید انجام دهید و یا به کلاس کنکور بروید این کارها را اول از همه در برنامه یادداشت کنید.

 

این فیلم را نیز ببینید.             ۴ تمرین ساده برای افزایش تمرکز در هنگام مطالعه

 

  • خود را با (زمان انعطاف) وفق دهید.

بعد از آن که کارهای الزامی خود را در برنامه یادداشت نمودید، به دنبال زمانهایی بگردید که در آنها فعالیت خاصی را انجام نمیدهید. این ها همان زمان های اضطراری یا انعطاف هستند. حال باتوجه به اهداف بلند مدت خود آنان را پر کنید تا بتوانید اهداف بلند مدت خود را تیک بزنید. زمان اضطرار میتواند برای اتفاقات از پیش تعیین نشده نیز به کار رود.

  • هر از گاهی به برنامه در طی روز رجوع شود.

زمانی که شروع به انجام برنامه نمودید، هر از گاهی به برنامه رجوع کنید. این موضوع به شما کمک میکند تا شما کارهای برنامه ریزی شده خود را به یاد آورید و روی ریل انجام آنان بمانید.

 

این مقاله را نیز مطالعه کنید.            چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی  بنویسیم(قسمت اول)

 

  • در صورت نیاز برنامه خود را تنظیم کنید.

زمانی که اقدام به انجام برنامه هر روزه ی خود میکنید، میتوانید میزان بازدهی آن را برای خودتان تحلیل و بررسی کنید. تغییراتی را بر اساس میزان زمانی که بر روی فعالیت های مختلف میگذارید و کارایی آنها ، ایجاد کنید. حتما مطمئن شوید که اهداف بلند در میان کارهایتان لحاظ شود تا از رسیدن به آنان بازنمانید

 

شروع کنید . یک برنامه روزانه بنویسید و آن را انجام دهید. نگران نباشید تیم مشاوره ای دکتر دنا در کنارتان است . با ما تماس بگیرید.

 

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک 

 

 

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=2012
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه برای کنکور برنامه روزانه درسی  بنویسیم(قسمت سوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.