0
0

۴ عادت صحیح مطالعه برای موفقیت در کنکور

2150 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دکتر افشاری نیک

بی شک دانستن عادت صحیح مطالعه برای کنکور به دو عامل نیاز دارد .

هدفمند بودن و حرفه ای بودن . هدفمند بودن یعنی  داشتن انگیزه کافی برای رسیدن به  هدف. حرفه ای بودن یعنی بدانید چگونه به موفقیت می رسید .در این مقاله تلاش کریم ۴ عادت خوب مطالعه را برای رسیدن به موفقیت درسی و قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر را برای شما توضیح دهیم و این یعنی حرفه ای بودن

 

 عادت خوب شماره ۱ : برنامه ریزی زمانی داشته باشید

شروع هر ترم زمان مناسبی برای برنامه ریزی درسی می باشد . شما برنامه درسی هفتگی را می دانید و این که هر روز چند ساعت را علاوه بر مدرسه می توانید به مطالعه اختصاص دهید .  با مشاور مدرسه تان حرف بزنید . از او بخواهید با توجه به زمان آزادی که در منزل دارید برنامه مناسب درسی را برای شما ببندد. اگر مشاور ندارید خودتان دست بکار شوید . در این سایت انبوهی از مقالاتی را می بینید که به شما نحوه برنامه ریزی درسی را آموزش داده است.

 

عادت خوب شماره ۲ : اهداف درسی خود را مشخص کنید.

اگر برای درس خواندن هدف داشته باشید کیفیت یادگیریتان بالا می رود چرا که مسیر را می دانید پس با اراده و هدفمند به پیش می روید. هر بار که می نشینید و درس خوادن را شروع می کنید اهداف را در نظر بیاورید. این حالت به شما انرژی می دهد  و تمرکزتان را به شدت افزایش می دهد. حتی می توانید اهداف درسی را کوچک کنید مثلا با خود مرور کنید من تا پایان  فصل هفتم کتاب را امروز تمام می کنم . این هدف های کوچک همان قدم های کوچک برای رسیدن به موفقیتی بزرگ است.

 

عادت خوب شماره ۳ :  از دیگران درخواست کمک کنید.

هیچگاه از کمک خواستن خجالت نکشید . هرگاه قسمتی از درس را متوجه نشدید از همکلاسی  یا دبیر مربوطه کمک بخواهید. اگر در اجرای برنامه به مشکل خوردید مشاور مدرسه را فراموش نکنید یا حتی می توانید از والدین خود درخواست کمک کنید. آنان مهربان ترین و دلسوزترین افراد برای شما هستند. مهم این است که شما در مسیر اهدافتان گام بردارید.

 

عادت خوب شماره ۴ : به خودتان جایزه بدهید.

هرگاه برنامه درسی را به طور موفقیت آمیزی به پایان رساندید از خودتان قدردانی کنید مثلا کادویی کوچک برای خود بخرید . این جایزه نباید کالایی بزرگ یا گران قیمت باشد . خوردن یک غذای مطبوع یادیدن یک فیلم عالی جایزه ای بی هزینه برای شما خواهد بود . این عمل در ضمیر نا خود آگاه شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و اعتماد به نفس شما را افزایش داده و شما را به موفق ترین دانش آموز کلاس تبدیل می کند.

 

ما در این مقاله لیستی از بهترین تمرینات را برای شما آماده کردیم . این تمرینات را اجرا کنید و نتایج ان را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.  موفق باشید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=65
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۴ عادت صحیح مطالعه برای موفقیت در کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.