0
0

چرا دانش آموزان هدف گذاری نمی کنند

1520 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

چرا دانش آموزان هدف گذاری نمی کنند

بی شک کنکور بزرگترین چالش پیش روی دانش آموزان در دوران دبیرستان است. برای رسیدن به یک نتیجه عالی باید اهداف عالی تر داشت. اگر هدف جویی حالت خودبه خود و اتوماتیک داشته باشد چرا تنها شمار اندکی از مردم هدفهای روشن مکتوب و قابل اندازه گیری دارند؟ این یکی از بزرگ ترین اسرار زندگی است. به اعتقاد من دانش اموزان به چهار دلیل هدف گذاری نمی کنند.

 

چرا افراد از هدفگذاری می ترسند

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید        هدفگذاری ۶ مرحله ای برای رسیدن به موفقیت درسی

 

۱- فکر می کنند هدف گذاری مهم نیست 

نخست، اغلب اشخاص به اهمیت هدفگذاری واقف نیستند. اگر شما در خانه ای بزرگ شوید که کسی هدفی را دنبال نمی کند و یا با کسانی معاشرت کنید که درباره هدف حرف نمی زنند و یا در شرایطی بزرگ شوید و به بلوغ می رسید که نمی دانید هدف گذاری بیش از هر عامل دیگری در موفقیت زندگی شما سهم دارد به هدف گذاری فکر نمی کنید. واقعا چند نفر در اطراف شما وجود دارند که با شما درباره هدفهایشان حرف می زنند؟

 

چرا افراد هدفگذاری نمی کنند

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید            موفقیت در انتظار سه درصدی ها

 

۲- راه آن را نمی دانند

علت دوم افراد اصولا نمی دانند چگونه باید هدف گذاری کنند. از آن بدتر خیلیها فکر می کنند که دارای هدف هستند و حال آنکه آنها در نهایت چند میل و رویا دارند. مثلا می خواهند خوشبخت شوند ، پول زیادی درآورند و یا زندگی خوبی داشته باشند .

اما اینها ابدا هدف نیستند. اینها صرفا خیال و رویا هستند که همه آنها را دارند. اما هدف با آرزو و میل تفاوت دارد. هدف روشن واضح و مکتوب است.

 

چرا افراد هدف گذاری نمی کنند

 

این مقاله را نیز بخوانید        ۸ راهکار اساسی در برنامه ریزی درسی و کنکور

 

۳- ترس از شکست خوردن دارند

شکست انسان را رنج می دهد. هم به لحاظ احساسی و هم مالی دردناک است. همه گهگاه شکست را تجربه کرده اند. همه ما هربار شکست می خوریم با خود عهد می بندیم که دقیق تر باشیم و شکست های آتی اجتناب کنیم . با این حال مردم دچار اشتباه می شوند ، هدفی در زندگی خود در نظر نمی گیرند و درنتیجه موفقیتی هم نصیب آنها نمی شود.

 

چرا افراد هدفگذاری نمی کنند

 

این مقاله را نیز بخوانید        ۱۰ تصمیم کلیدی برای برنامه ریزی درسی و کنکور

 

۴- ترس از رد شدن دارند

چهارمین دلیلی که مردم هدفگذاری نمی کنند ترس از رد شدن است. اشخاص می ترسند اگر هدفی را تعیین کنند و موفق نشوند دیگران آنها را به باد انتقاد می گیرند و تمسخر می کنند. به همین دلیل است که باید به هنگام هدفگذاری آن را محرمانه تلقی کنید. با هیچ کسی درباره آن حرف نزنید. بگذارید دیگران موفقیت های شما را ببینند اما پیشاپیش به آنها حرفی نزنید.

با هدفگذاری درست موفقیت نصیبتان می شود . در مسیر هدفگذاری شما تنها نیستید ما به شما کمک می کنیم . با ما تماس بگیرید

 

دانلود فیلم 
دانلود صوت
دانلود متن 
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=685
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چرا دانش آموزان هدف گذاری نمی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.