0
0

پنج عادت بد مطالعه که باید آن را رها کنید

2867 بازدید
زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بدون شک فهمیدن این که کدام عادت مطالعه بد است و کدام خوب ، بسیار مشکل است. اگر می خواهید به بهترین دانش آموز کلاس تبدیل شوید باید عادات مطالعه خود را اصلاح کنید. در این مقاله ۵ عادت بدی که شما را از رسیدن به آرزوهایتان دور می کند را با هم مرور می کنیم . امیدواریم بعد از خواندن این متن و کنار گذاشتن روش های غلط به یک دانش آموز موفق تبدیل شوید.

۱-به تعویق انداختن

شبکه های اجتماعی مثل تلگرام ، اینستاگرام یا فیسبوک یکی از بزرگترین مصرف کنندگان زمان هستند. بهتر است در دوران امتحان این قاتلان زمان را رها کنید. استرس امتحان باعث می شود نا خود آگاه به سمت آنها کشیده شویدو زمانرا ازدست بدهید. مدیریت بهتر زمان باعث سازماندهی بیشتر دروس و کاهش استرس می شود. لذا در دوران امتحان موبایل خود را به گوشه ای بیاندازید.

۲- مطالعه در یک مکان اشتباه

اگر در هنگام مطالعه خوابتان برد ( مثل روی کاناپه یا تخت) بدانیید مکان خوبی را برای درس خواندن انتخاب نکرده اید. حتی مکان هایی مثل کنار دریا یا پارک نزدیک منزل که عوامل پرت کننده حواس زیاد رفت و آمد می کنند نیز در لیست یک مکان اشتباه قرار می گیرند. بعضی از افراد برای یادآوری مطالب به تمرکز نیاز دارند . بهتر است جاهای مختلفی را تست کنید.

 

۳- روشن کردن عوامل حواس پرتی

درس خواندن مقابل تلویزیون خنده دار است! مطمئنا مقابل یک تلویزیون یا مانیتور روشن کارایی شما را کاهش می دهد. اما اگر نمی توانید از این جعبه جادویی دل بکنید بعد از این که مطمئن شدید به مقدار کافی درس خوانده اید به سراغش بروید.

۴- مطالعه شب قبل از امتحان

مطالعه نکته ها یا خلاصه مطالب شب قبل از امتحان اشکالی ندارد ولی این که کل مطلب را برای آخرین شب بگذارید بخصوص اگر تصمیم جدی برای شاگرد اول شدن دارید کار درست نیست.

 

۵ درس خواندن با آدم های اشتباه

اگر با دوستانتان درس می خوانید دوستان فعال را انتخاب کنید. اگر شما و دوستتان در لابلای درس خواندن دائما به مطالب نامربوط به درس گریز می زنید تنها درس بخوانید خیلی بهتر است.

برای ما در قسمت نظرات بنویسید کدام عادت مطالعه از نظر شما بد است و راندمان درسی شما را کاهش می دهد

موفق باشید.

 

 

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=45
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد پنج عادت بد مطالعه که باید آن را رها کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.