0
0

۴ عادت خوب مطالعه برای موفقیت در کنکور

1278 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عادات خوب مطالعه

 

 

۱- زمانت را برنامه ریزی کن.

قطعا زمانی که بخواهید تمام کارهای زندگیتان را به همراه تمام فعالیت های درسی انجام دهید، از بعضی از مسائل غافل خواهید شد. برای مثال ناگهان یادتان می آید که فردا امتحان دارید و برای آن هیچ کاری نکرده اید. برای اینکه به این بلا دچار نشوید می توانید در شروع ترم برنامه ترمی را مطالعه کنید تا بدانید هر روز به چه اندازه میبایست برای مطلب امتحان پیش رو مطالعه کنید. حتما زمانی را نیز برای اتفاقات پیش بینی نشده کنار بگذارید یا حتی ممکن است از آنچه که پیش بینی کرده اید مطالعه ی شما بیشتر طول بکشد.

 

 

این مقاله را نیز بخوانید.         ۵ پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

۲-اهداف مطالعه ای تعیین کنید.

این عادت به شما کمک میکند تا بدانید به چه اندازه نیاز است که  برای موفقیت در درستان مطالعه کنید اما تمامن فواید اینکار به همین موضوع محدود نمیشود. بعد از مدتی شما برای هر جلسه ای که مطالعه میکنید هدف تعیین میکنید و این موضوع سبب آن میشود که بعد از مدتی مهارتی را بهتر یاد بگیرید و یا مسئله های سخت تر را راحت تر حل کنید و بازدهی مطالعه خود را بالا برید زیرا زمانی که برای همان جلسه هدف تعیین شده باشد کم تر به سراغ تلگرام خواهید رفت.

 

 

۳- کمک بخواهید.

هیچ گاه از کمک خواستن از دیگران خجالت زده نشوید و در هر موضوعی که در فهم آن مشکل دارید با وجود خجالت زدگی کمک بخواهید. این موضوعات میتواند شامل:درک یک موضوع درسی، مراقبت از برادر و یا خواهر، افزایش مهارت های مطالعه و یا بروز حتی آنکه در موضوعی دچار سردرگمی شده اید، باشد.قطعا بعد از آنکه از کمک دیگران بهره گرفتید راه برای موفقیتتان هموار تر از گذشته خواهد بود.

 

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید.              ۶ عامل بازدارنده در برنامه ریزی کنکور 

 

۴-به خود پاداش دهید.

انرژی مثبت میتواند شما را درمسیر رسیدن به هدفتان بسیار یاری کند و شما را روی ریل موفقیت نگه دارد. قرار نیست که کار بسیار سختی را انجام دهید.پاداش میتواند به سادگی خوردن یک بستنی و یا تماشای تلویزیون و یا حتی انجام ساعتی بازی فکری باشد. به هر حال با خود مهربان باشید و به خود بعد از هر فعالیت سنگین پاداش دهید.

عادات خوب و بد مطالعه؟ ممکن است بعضی از عادات که برای دیگران موثر واقع میشوند شما را کمک نکنند.

خود را آماده کنید و نگران نباشید زیرا که این لیست بعد از تحقیق و بررسی روی تعداد کثیری از دانش آموزان در دنیا انجام شده است. به یاد داشته باشید که با این حال موضوعی که برای بسیاری از افراد صادق است ممکن است برای شما کاربردی نباشد. ما به شما پیشنهاد میکنیم تا خودتان به این درک برسید که چه کاری به شما بیشتر انگیزه میدهد و این عادات را تا زمانی که برای شما کاربردی هستند، در خود ایجاد کنید.

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

دانلود متن

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=1733
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۴ عادت خوب مطالعه برای موفقیت در کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.