0
0

سه مانع بزرگ درس خواندن

2268 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سه مانع بزرگ درس خواندن

دانلود فیلم

افزایش بازدهی در هنگام درس خواندن کار آسانی نیست و به مهارت احتیاج دارد. بسیاری از دانش آموزان ممکن است ساعات زیادی را در اتاق مطالعه یا کتابخانه به خواندن دروس بگذرانند ولی تراز و رتبه خیلی خوبی کسب نکنند. در این مقاله سه مانع بزرگی که در هنگام درس خواندن بازدهی شما را پایین می آورد با هم مرور می کنیم

 

  • خستگی

نداشتن خواب عمیق و کافی ، استراحت کم و نداشتن یک برنامه اصولی و بسیار سنگین بدون در نظر گرفتن فواصل استراحت مناسب بین دروس  راندمان درسی را پایین می آورد. بسیاری از دانش اموزان شب قبل از آزمون های آزمایشی را بیدارند و این اصلا خوب نیست چراکه سر جلسه آزمون خسته و کسل بوده و نمی توانند سوالات را خوب پاسخ دهند. بهترین زمان خواب ۶ تا ۸ ساعت در روز است. می توانید این ساعات را در طول روز تقسیم کنید.

 

  • نداشتن هدف و انگیزه

بی هدف درس خواندن مثل این است که بدون آدرس برای اولین بار به منزل دوستمان برویم . بدون انگیزه مطالعه کردن مثل این است که در باک اتوموبیل بنزینی نریزیم و توقع داشته باشیم که ماشین روشن شود. یکی از بزرگترین موانع مطالعه نداشتن انگیزه است. اول با خود اتمام حجت کنید که چرا درس می خوانید. چرا کنکون در اتاق مطالعه هستید. آیا واقعا لازم است به دانشگاه بروید ؟ تازمانی که خودتان را قانع نکنید که چرا درس می خوانید فقط زمان را هدر می دهید و به جایی هم نمی رسید. اول انگیزه بعد هدف  بعد برنامه ریزی و بعد اجرا . این رمز موفقیت است.

این فیلم را نیز مشاهده کنید.             چرا حوصله درس خواندن ندارم

 

  • ترس و اضطراب

ترس از شکست. ترس از آینده . ترس از رقبا . عدم اعتماد به نفس . اینها واژه هایی است که دانش آموزان من با من مطرح می کنند. با ترس درس خواندن اصلا خوب نیست. از روز اول باید بزنید به سیم آخر ! یا تلاش یا شکست . این قانون موفقیت است. اگر در ذهن شما ترس و اضطراب باشد یعنی شما به خود و تلاش های پدر و مادرتان احترام نمی گذارید. به خدا توکل داشته باشید و تلاش کنید. خدا زحمات شما را می بیند وپاداش آن را به شما می دهد.

 

اگر نیاز به فردی دارید که با نوشتن یک برنامه خوب راه را به شما نشان دهد با ما تماس بگیرید ما کمکتان می کنیم .

 

نویسنده : دکتر سمیرا افشاری نیک

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=1181
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سه مانع بزرگ درس خواندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.