0
0

بهترین زمانها برای مطالعه

1311 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بهترین زمانها برای مطالعه

بهترین زمان برای مطالعه چه موقع است؟ این یکی از بحث هایی است که در بین دانش آموزان بسیار رایج است و هیچ گاه به نتیجه نمیرسد. برای مثال می پرسند که روز برای درس خواندن بهتر است و یا شب؟ هرکدام از این ها مدافعان مخصوص خود را دارند که از نظر آنان فواید روشی که خود برای مطالعه برگزیده اند بهتر است و سعی بر این دارند که شما را قانع کنند که زمانی که آنان برگزیده اند بهترین زمان است. از نظر علمی هیچ کدام از این اظهار نظر ها درست نیست زیرا که برای هر فرد روش مطالعه با دیگر افراد متفاوت است. برای بعضی از افراد مطالعه در صبح راحت تر است و برای بعضی دیگر مطالعه در بعد از ظهر.

 

بهترین زمانها برای مطالعه

۴ فایده ی مطالعه در طول روز

۱- بعد از یک خواب شبانه ی عالی، قطعا شما انرژی بیشتری را برای تمرکز بر روی مباحث و در طول روز دارید.

۲- در جامعه روال این است که شب ها بخوابید و در روز کار کنید. اگر شما بتوانید خود را با این روال وفق دهید آنگاه منافع زیادی از این عادت نصیبتان خواهد شد و می توانید با این روش از کتابخانه ها و کافه کتاب ها نیز برای مطالعه استفاده کنید.

۳- بسیاری از افراد در طول روز در دسترس اند و شما می توانید با آنان ارتباط برقرار کنید. این افراد می توانند هم دوستانتان باشند وهم دبیرانتان که سوالاتتان را پاسخ دهند.

۴- نور طبیعی برای مطالعه و چشمانتان بهتر است. نور های مصنوعی در طولانی مدت به چشم ها آسیب می رساند و خوابتان را بهم می ریزد.

 

بهترین زمانها برای مطالعه

 

این مقاله را نیز بخوانید.         ۵ پیشنهاد مفید برای مطالعه در شب

 

۴فایده ی مطالعه در شب

۱- افراد در طول روز بسیار فعال تر ، پر سر وصدا تر و زیاد ترند. در شب تنها شما و جغد هایی مثل شما وقتشان را بر درس خواندن می گذارند که این موضوع دلیل بر وجود سکوت بسیار و آرامش برای مطالعه است.

۲-اگر در منطقه ی شما کتابخانه ای باشد که تا دیر وقت فعالیت میکند قطعا در زمانی که شما قصد مطالعه را دارید بسیار خلوت است.

۳-شب ها عوامل پرت کننده حواس اعم از دوستان و شبکه های اجتماعی کم کار ترند و شما راحت تر می توانید به درستان برسید.

۴- این موضوع که همه چیز در شب متفاوت می شود کاملا صحت دارد. مغز شما شب ها بسیار خلاق تر می شود و مباحث را می توانید از منظر های دیگر بنگرید.

قطعا برای هرکدام از این دو روش دلایل بسیاری وجود دارد که هرکدام را برای درس خواندن عالی کند. در نهایت شما و علایقتان مشخص می کند که کدام روش را برگزینید. متاسفانه هیچ زمانی را نمی توان به عنوان بهترین زمان یاد کرد.تمام این ها بستگی به عادات خواب، مدیریت زمان، ویژگی های شخصیتی، منابعی که مورد مطالعه قرار می دهید و هرآنچه که در حال مطالعه هستید، دارد.

 چه در روز مطالعه کنید یا درشب به هرحال شما نیاز به یک برنامه درسی مناسب دارید. می توانید با ما تماس بگیرید و یک برنامه عالی درسی از ما دریافت کنید.

موفق باشید

مترجم : محمد جواد افشاری نیک

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=1272
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین زمانها برای مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.