0
0

با تکنیک تنبلی سازنده تراز خود را افزایش دهید

1336 بازدید
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

چگونه می توانید با تکنیک تنبلی سازنده تراز خود را افزایش دهید. یکی از موثرترین روش های بالابردن کارایی و اجرای تمام و کمال برنامه درسی روش تنبلی سازنده است.

این یک واقعیت است که وقت ما محدود است. ما نمی توانیم تمام کارهای مورد علاقه مان را در طی روز انجام دهیم به همین دلیل باید برای انجام برخی از کارها تنبل باشیم!

 

با روش تنبلی سازنده تراز خود را افزایش دهید

 

راز موفقیت دانش آموزان قوی این است که این افراد تشخیص می دهند اجرای چه کاری ضروری است و چه کاری را نباید انجام دهند. از همین امروز تصمیم بگیرید کارهایی که زمانتان را هدر می دهند تا حد امکان یا انجام ندهید و یا زمان آن را محدود کنید.

 

این مقاله را نیز بخوانید           ۱۰ روش درس خواندن دانش آموزان موفق 

 

چگونه ؟

علاوه بر این که کارهای مهم را اولویت بندی می کنید کارهایی که اهمیت ندارند را هم مشخص و اولویت بندی کنید. مهمترین درس ها را اول وقت انجام دهید و کارهای پیش پا افتاره و کم اهمیت را بسیار محدود کنید. خودتان می دانید برای یک دانش آموز چه کارهایی اهمیت ندارد. بیرون رفتن و گشتن بیش از دوبار در هفته با دوستان ، بازی های کامپیوتری ، پرسه زدن در شبکه های اجتماعی ، تلویزیون دیدن ، تلفن های طولانی با دوستان و اقوام ، گذراندن زمان های طولانی با خانواده و ….

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید      رسیدن به رتبه برتر در بیست و یک روز

 

در مورد انجام این کارها باید تنبل بود و آن را به زمان های بسیار محدودی موکول کرد. یکی از پرقدرت ترین کلمات در مدیریت زمان (( نه)) است. هرگاه دوستتان به شما پیشنهادی کرد که زمان ارزشمندتان را از دست می دادید به او نه بگویید.

 

با روش تنبلی سازنده تراز خود را افزایش دهید

 

هروقت دوست داشتید بازی کامپیوتری انجام دهید ، هروقت هوای تلویزیون نگاه کردن به سرتان زد ، هر وقت…… به خودتان فقط بگویید نه من هدف بزرگ تری دارم باید درس بخوانم آخر هفته را می توانم با دوستان یا خانواده بگذرانم .

 

این فیلم را نیز مشاهده کنید     روش ایجاد انگیزه درسی

 

تنبلی سازنده در واقع تصمیم گیری سازنده و خردمندانه در این مورد است که دقیقا چه کارهایی را از این به بعد نباید انجام دهید. فعالیت های خارج خانه را محدود کنید ، تماشای تلویزیون را خیلی خیلی کم کنید و بجای آن این زمان ارزشمند را با خانواده بگذرانید و یا ورزش کنید.

 

این مقاله را نیز بخوانید       ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور

 

در دوران تحصیل و درس خواندن بخصوص در سال کنکور همیشه عاقلانه تصمیم گرفتن را تمرین کنید. مرتبا از خودتان بپرسید اگر الان این کار را انجام دهم چه تاثیری در تراز من خواهد داشت . کارهای روزانه تان را ارزیابی کنید و کارهایی که ضروری نیست حذف کنید و به عبارتی دیگر از آن دست بکشید .

روی کمک ما هم حساب کنید . با ما تماس بگیرید تا راهنمایی تان کنیم.

موفق باشید.

دانلود فیلم 
دانلود فایل صوتی
دانلود فایل PDF
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://drdna.ir/?p=536
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دکتر افشاری نیک
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد با تکنیک تنبلی سازنده تراز خود را افزایش دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.