با این 7 روش در امتحان ریاضی نمره 20 بگیرید

با این 7 روش در امتحان ریاضی نمره 20 بگیرید

با این 7 روش در امتحان ریاضی نمره 20 بگیرید

 

با این 7 روش در امتحان ریاضی نمره 20 بگیرید

 

1.تمرین کنید، تمرین کنید و بیشتر تمرین کنید.

امکان پذیر نیست که فقط با خواندن و گوش دادن بتوان ریاضی را یاد گرفت. برای مطالعه ریاضی باید آستین­های خود را بالا بزنید و واقعا چند مساله حل کنید. در ریاضی هرچه بیشتر مساله حل کنید بهتر است. هر مساله­ای دارای ویژگی­های خاص خود است و مهم آن است که قبل از امتحان، به روش های مختلف حل گردد. نمی­توان این حقیقت را کتمان کرد که برای موفقیت در یک امتحان ریاضی نیاز دارید تا مسائل بسیاری حل کرده باشید.

 

با این 7 روش در امتحان ریاضی نمره 20 بگیرید

 

2.اشتباهات خود را مرور نمایید

زمانی که در حال تمرین مسائل ریاضی هستید، مهم است که روش حل هر مسئله را بداند. اگر اشتباهی در آن داشتید، باید آن را مرور و تحلیل کنید تا متوجه شوید که کجای مهارت­های حل مساله شما مشکل دارد. درک نحوه برخورد با مساله و جایی که اشتباه کرده­اید، راهی عالی برای قوی­تر شدن در ریاضی است.

این فیلم را نیز ببینید.          3 گام برای رسیدن به درصد بالا در زیست

 

با این 7 روش در امتحان ریاضی نمره 20 بگیرید

 

3.استاد مفاهیم کلیدی شوید

سعی نکنید فرایندها را حفظ کنید. نتیجه عکس دارد. خیلی بهتر و با ارزشتر است که روی درک روند و منطق درگیر در مسائل ریاضی تمرکز کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که در آینده چگونه با اینگونه مسائل مواجه شوید. به یاد داشته باشید که ریاضی یک مبحث ترتیبی است، بنابراین مهم است که قبل از پیشروی و کار روی مسائل پیچیده در یک موضوع درک مفصلی از مفاهیم کلیدی که پایه آن موضوع است داشته باشید.

 

 

4.از شک­های خود سر در آورید

گاهی اوقات ممکن است در حل قسمتی از یک مساله ریاضی گیر کنید و دریابید که حرکت به مرحله بعدی آن دشوار است. برای بسیاری از دانش­آموزان رایج است که از چنین سوالی پرش کنند و به سوال بعدی بپردازند. شما باید از انجام این عمل اجتناب کنید و به جای آن زمان خود را برای درک فرایند حل آن مساله صرف کنید. هنگامی که به درک اولیه­ای از مساله رسیدید، می­توانید از آن برای پیشرفت در ادامه سوال استفاده کنید.

 

این مقاله را نیز بخوانید.      5 توصیه برای مطالعه ی هوشمندانه دروس

 

 

5.یک محیط مطالعه به دور از حواس پرتی ایجاد کنید

ریاضیات مبحثی است که نیازمند تمرکز بیشتری نسبت به سایر مباحث می­باشد. یک محیط مطالعه مناسب و یک ناحیه بدون حواس پرتی می تواند عاملی تعیین کننده در حل معادلات پیچیده و یا مسائلِ هندسه، جبر یا مثلثات باشد. مطالعه با موسیقی می­تواند به ایجاد یک فضای آرام و تحریک جریان اطلاعات کمک کند. داشتن موزیک با پس زمینه مناسب می تواند محدوده حداکثر تمرکز را افزایش دهد. البته، شما باید از Pitbull و Eminem( اسم خواننده) اجتناب کنید!!!! J، موسیقی سازنده بهترین چیز در زمان مطالعه است.

 

 

6.یک دیکشنری ریاضی ایجاد نمایید

ریاضیات دارای مجموعه اصطلاحات خاص با واژگان بسیار است. ما پیشنهاد می­کنیم که یادداشت­ها و فلش کارت­هایی از تمام مفاهیم، اصطلاحات و تعاریف مورد نیاز خود ایجاد کنید که شامل معانی، برخی نکات کلیدی و حتی چند پاسخ نمونه باشند؛ بنابراین می توانید آنها را در هر زمان و به صورت خلاصه مرور کنید.

 

این فیلم را نیز ببینید.           5 قدم تا رسیدن به درصد بالای ادبیات

 

 

7.ریاضیات را در مسائل واقعی دنیا اعمال کنید

حتی الامکان تلاش کنید تا در هنگام مواجه شدن با ریاضیات، مسائل دنیای واقعی را اعمال نمایید. گاهی اوقات ریاضیات می­تواند بسیار انتزاعی باشد، بنابراین به دنبال یک کاربرد عملی گشتن می­تواند به شما کمک کند تا دیدگاه خود را تغییر دهید و ایده­ها را جداگانه درک کنید.

فراموش نکنید که مهم است اعتماد به نفس داشته باشید و با دانستن اینکه به درستی آماده شده­اید با امتحان یا کنکور مواجه شوید.

این که چگونه درس بخوانید بسیار مهم است. البته بدون داشتن برنامه مناسب نیز درس خواندن خیلی سخت می شود. گروه آموزشی دکتر دنا با کادری متخصص بهترین برنامه درسی را برای شما طرح ریزی می کند. تماس با ما

 

مترجم : غزال عطایی

ویراستار علمی : دکتر سمیرا افشاری نیک

 

دانلود صوت

 

دانلود متن

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *